| moosee2036 a întrebat:

Vreau sa devin polițist. Îmi spune careva care sunt toate tipurile de polițiști și venitul lor? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Danezul99 a răspuns:

Sunt foarte multe ramuri ale poliției : ordine publica, rutieră, transport feroviar, transport naval, poliția economică, judiciar, poliția de frontiera, etc salariile sunt cum la fel, in funcție dacă lucrezi in ture sau la 8 H

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca mai ai 2 ani de liceu pana termini, deci informatia si salariile de azi, cu siguranta nu va mai fi aceeleasi peste 2 ani.
Intre timp, in astia 2 ani, straduieste-te sa ai note foarte mari la toate obiectele, ca media generala conteaza, sa nu ai nota scazuta la purtare iar conditie fizica si sanatatea sa fie excelente, ca sa poti trece de probele sportive si de toate examenele de sanatate.
Pune-te la punct cu lb romana si lb engleza, ca la ele vei da examene!