| Todoran a întrebat:

Bună, am turnat placa etaj la 7 8 grade pe timp de zi si 2 grade noaptea în data de 23 noiembrie și am decofrat a 35 zi joi 28 decembrie. I-am scos după 35 de zile e suficient? B350 ff mult fier peste ce s-a cerut în proiect chiar... cea mai mare deschidere fiind livingul de 5.8m lungime pe 4.8 latime, multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este o intrebare dar este in regula. De obicei se decofreaza dupa 28 de zile.

| relian a răspuns:

Cred ca este in regula. Specialistii asa arata, la temp de 5 grade se tine 35 de zile cofraju.
Era bine sal mai fi lasat, asta daca nu faci nimic deocamdata.Scoti cofraju la termen, cand te apuci de facut ceva in interior, altfel lsi acolo pana cand stii ca urmeraza sa incepi lucrari in interior, adica sub el.