| Rodimomirodi a întrebat:

Am facut ieri 2 cozonaci după o rețetă din internet, mi-au ieșit buni și copți dar au coaja cum tare.I-am copt la temperatura de 140°C timp de o ora după care am ridicat temperatura la 170 și i-am mai lăsat 15 min.Am cuptor electric cu caldura sus și jos.Care sa fie cauza de au coaja tare?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa îi acoperi când i ai scos din cuptor

| dullcat a răspuns:

Buna.Cat de tare? Se simte ca painea uscata de mai multe zile? Ca altfel nu inteleg problema. Dupa ce se mai racesc acestia oricum se intaresc putin cate putin, pe masura ce trec zilele.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai vazut tu undeva cozonac cu coaja moale? Eu nu am vazut sincer sa-ti spun laughing