| bogdydiav a întrebat:

Norma de hrana este inclusa in salar? pe site-ul isj jpf sunt afisate salariile lunare nete ale angajatilor?, iar in suma acea neta este inclusa si norma de hrana? cea de-a doua intrebare este ca in declaratile de avere ale isu ijpf, finante apia etc sunt trecute salariile nete pe 12 luni sau venitul net pe 12 luni? acolo este trecut venitul anual incasat ei trec venitul impozitat sau neimpozitat?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe toate site-urile unde se afiseaza listele bugetarilor este vorba de veniturile salariale nete, respectiv venitul ramas dupa scaderea contributiilor la fondurile speciale si impozitului pe salariu. In venitul salarial cred sunt incluse toate sporurile, inclusiv norma de hrana. La fel si in declaratiile de avere este trecut venitul anual incasat, ceea ce inseamna venitul net, nu se incaseaza venitul brut. Numai bine!