| AneMarie94 a întrebat:

Ce să fac dacă prietenul meu adaugă femei pe rețelele de socializare, fără sa știe că eu aflu de acestea. I-am spus că nu îmi place această activitate și că mă face să mă îndoiesc de intențiile sale față de mine. O perioadă s-a oprit din asta, apoi si-a schimbat setările să nu pot vedea pe cine mai adăuga sau urmărește.
Pentru ca el nu-mi cunoaște cercurile de cunoscuți, nu știe că adaugă fete cu care eu mă cunosc și acestea îmi spun și când el le dă like-uri la story crezând că eu nu pot știi acest lucru.
Din păcate pentru mine aflu și îmi scade încrederea în el tot mai mult.
Cred ca ar merita să îi plătesc cu aceiași monedă.
Ce ziceti?
Nu simt să fac asta, mi se pare că dau impresia ca sunt interesată când chiar nu sunt.
Trebuie să fac ceva în acest sens, nu mai pot să mă prefac că nu știu.
Ce mă sfătuiți?
Precizez că nu este un om groaznic sau de lasăt pentru lucrul ăsta, dar îmi da de bănuit că nu are cuvânt și nu este de încredere.
Dacă nu as fi vorbit despre asta cu el de de atâtea ori, aș fi zis că a uitat, dar nu a uitat...

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Una era daca va cunosteati toti si el ar fi reactionat la postarile lor, avand grupul vostru cu mai multe cupluri, insa asa daca nu le stie si da cerere la femei random chiar mi se pare de prost gust.De cat timp sunteti impreuna? Trebuie sa insisti cu aceasta discutie, e clar ca nu a inteles cat de mult te deranjeaza.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu te iubeste si-si cauta continui o alta femeie, ca sa te poata parasii.

Platindu-i cu aceeasi moneda inseaman aceeasi mojicie si bataie de joc, nu iubire, nu respect, nu nimic.

Mai bine ii spui adevarul si-i dai tu papucii, inainte sa o faca el.

| Hyperion7 a răspuns:

Ori îl arunci acum, ori te aruncă el mai târziu.
Recitește!

| Robert2526 a răspuns:

Pur si simplu ar trebui sa renuntati. El are nevoie de mai multa libertate(nimic rau in asta, nu vad ce ar fi rau in a adauga femei pe retelele de socializare), a inceput sa iti ascunda lucruri ( asta e mai grav). Tu esti prea geloasa si cu dorinta de a controla ce face el in viata lui. O relatie sanatoasa presupune cu totul altceva, mai devreme sau mai tarziu, tot la despartire ajungeti...mai bine o faci acum