| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

De ce stau oamenii in relatii in care simt ca vorbesc singuri? In care exista certuri frecvent pentru ca unul din ei nu aude niciodata ce are celelalt de zis? De ce ajung unii sa se tortureze asa singuri?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din teama de a o lua de la capăt in a-si face alta relatie daca asta se incheie.

| RAY a răspuns:

Pentru că omul a dezvoltat atașament emoțional și nu ii plac schimbările și adaptarea la mediu, omul e o ființă emoționala degeaba incerci să îl înțelegi rațional

| Violleta2022 a răspuns:

Din prostie, din disperare, din nesiguranta...

| dullcat a răspuns:

E simplu, din disperarea de a nu sfarsi singuri, prefera sa stea asa cu cineva indiferent cat de mult scartaie viata impreuna.