| anonim_4396 a întrebat:

Fetele acelea care fac doar sex oral si anal pentru "a se pastra virgine"mai sunt considerate virgine?

33 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mai sunt virgine!
In plus, pot lua boli cu tarnsmitere sexuala, atat prin sex oral cat si anal.
Iar la un control ginecologic, cele care practica sexul anal, se vede si cu ochiul liber ca nu mai sunt virgine, ca au poponetul "rupt".

| mihai69 a răspuns:

Francezii au cea mai bună denumire pentru acest tip de muieri: "fausse vierge". Fix asta sunt - niște false virgine.

| sofisis a răspuns:

Sunt false virgine. Nu, nu pot fi considerate virgine desi pentru multi conteaza foarte mult himenul acela si deci pot pacali multa lume cu asta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din punct de vedere moral fetele care practica genul asta de sex nu mai pot fi virgine. In ziua de azi indiferent ce ai incerca cat timp ai himenul neperforat se considera ca esti tot pura si nestiutoare.

| VibeTrix a răspuns:

Teoretic nu, practic da

| MeConstantine a răspuns:

Buna Anastasia,
Virginitatea este o stare a fizicului care se păstrează de obicei pana se rupe himen-îl deci răspunsul la întrebarea ta este da.
Este decizia oricărei fete dacă face sex oral sau face sex și ce alege, acum nu trebuie sa avem prejudecăți.
Lumea se mai schimba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor) nu stiu dar imi imaginam cã vei pune intrebarea asta la un moment dat

| OMFGConrad a răspuns:

În percepția mea, nu. Nu sunt deflorate, dar categoric nu mai sunt virgine.

| Quassaar a răspuns:

Ca și părinte prefer sa-mi spună că face sex de la 15-16 ani, decât să se ascundă și sa-si pună fundul la bătaie. Numai virgina nu ești după 2 km de "lupă" primită în fund. Poate pentru confortul tau mental sa consideri asta.

| DonGiani a răspuns:

Nu mai spune cuiva sa îți dea mesaj dacă nu răspunziwinking

| YellowAngel a răspuns:

Cred ca trebuie sa definest in ce sens virgina. Sti ce definitie are acest cuvant in dex "virgin".
Poti sa zici ca isi pierde virginitatea pe o anumita zona, sau sunt de acord cu iar99Teo.

Cunosc o groaza de fete care de la 14 ani isi pun poponetul la bataie ca sa nu fie prinse de parinti ca nu mai sunt virgine.

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Vrei si tu Anastasia?

| Foxglove13 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, esti virgina atunci cand iti doresti cu adevarat asta. Virgina e sinonim cu fecioara si fecioara are - intr-un fel sau altul, legatura cu sufletul.
Nu e tot una sa iti doresti sa faci sex dar sa te lasi limitata de religie (asa ca te dezvirginezi "pe jumatate" -anal/oral) sau sa nu iti doresti asta - asteptand persoana potrivita. (trebuie sa fii un om pur atat in exterior cat si in interior)
Fetele care fac oral sau anal nu pot fi considerate virgine chiar daca nu fac sex vaginal.

| iar99Teo a răspuns:

Din punct de vedere fizic da. Din punct de vedere moral probabil ca nu happy

| Ether a răspuns:

Din punct de vedere fizic, al faptului ca himenul ramane intact, mai sunt virgine. Daca ne referim din punct de vedere moral/social/psihic, ele cu siguranta nu mai sunt virgine.

| AdinaanidA a răspuns:

Păi din punctul de vedere al lui Nicolici_Florian_2001 virgină este aceea care n-a văzut-o nici măcar în poze. laughing
Apropo. Onania n-are nici o legătură cu sexul oral sau anal. Onania se referă la masturbare.

| NikFlorian a răspuns (pentru AdinaanidA):

Gresit, in Scriptura zice ca Onan s-a culcat cu femeia sa si si-a varsat samanta jos.
Cerceteaza mai bine!
Pacatul Masturbarii este numir MALAHIE nu Onanie.

| NikFlorian a răspuns (pentru AdinaanidA):

Geneza(Facerea):
Capitolul 38
8. Atunci a zis Iuda către Onan: "Intră la femeia fratelui tău, însoară-te cu ea, în puterea leviratului, şi ridică urmaşi fratelui tău!"
9. Ştiind însă Onan că nu vor fi urmaşii ai lui, de aceea, când intra la femeia fratelui său, el vărsa sămânţa jos, ca să nu ridice urmaşi fratelui său.

| AdinaanidA a răspuns (pentru NikFlorian):

Uită-te bre în DEX că nu-i mare greutate.
Înainte să zici "greșit", vezi acolo care e definiția onaniei.
Sau poate tu ai definiția ta proprie. laughing

| AdinaanidA a răspuns (pentru NikFlorian):

"de aceea, când intra la femeia fratelui său, el vărsa sămânţa jos"
Ce înțelegi tu din asta?
Sau poate vrei să-ți fac un desen. laughing

| NikFlorian a răspuns (pentru AdinaanidA):

Onan a facut sex cu femeia fratelui dar a varsat samanta jos, ce nu intelegi?
Traducerea din dex este gresita.

| NikFlorian a răspuns (pentru AdinaanidA):

Inchei discutia, ii prea indecenta nu are rost si oricum ar fi, fetele care fac lucruri de acest gen sunt desfranate(femei usoare) caci zice:
Exod Capitolul 20:
14. Să nu fii desfrânat!

| AdinaanidA a răspuns (pentru NikFlorian):

N-a făcut sex omule. Tocmai aia a evitat. Tocmai aia nu a vrut să se întâmple. Tu dai citatul in care scrie clar că "a intrat la femeia fratelui său și a vărsat sămânța pe jos" și tu spui că a făcut sex cu ea?
A intra la cineva înseamnă a fi în camera/cortul/coliba cuiva, nu înseamnă ai intra direct în p****. Deschizi ușa și te înfigi. Ce minte ai frate?
Unde scrie că s-a culcat cu ea? Ești mai obsedat decât unul care nu le are cu religia.
DEX-ul este greșit? laughing
Are dreptate RAY că voi aveți creierele total spălate. Până și pe ceea ce ar trebui să știți.
Pune mâna și documentează-te sau întreabă un preot.

| NikFlorian a răspuns (pentru AdinaanidA):

Eu? Poate ca o fii asa cum zici eu nu stiu ceea ce au facut, ei.
Care voi? Sunt Crestin-Ortodox la fel ca tine, sau esti Catolica?
Principalul nu este acesta ca au facut sex sau nu, dar tot pacat ii, si Biserica ii zice: Onanie, Malahie, Sodomie sa.m.d.

| OMFGConrad a răspuns (pentru NikFlorian):

Tu te plictisești rău așa-i?

| Jonas94 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Onania, cum este numită de Biblie, este greșit înțeleasă, că ar fi masturbare.
Conform poveștii, Onan s-a căsătorit cu cumnata lui, deoarece fratele lui murise (ce să se mai chinuie Onan, să găsească altă femeie, mai bine să păstreze treburile în familie rolling on the floor) ), dar acesta refuza să facă copii, aruncându-și sămânța pe pământ.
Putem spune că Onan, de fapt, practica contracepția, prin metoda retragerii, că așa se spunea, că el refuza să-și fecundeze femeia, aruncându-și sămânța pe pământ, imediat după actul sexual (erau ciobani pe atunci, nu erau cazați la Ritz).
Este astfel prima mențiune cu privire la contracepție big grin

| relian a răspuns (pentru NikFlorian):

Intrebarea este daca Onan ala facea copii cu acea femeie, cum adica copii aia n-ar fi fost urmasii lui? Adica erau urmasii lu fratesu? Pai ce facuse transplant de scula cu totu cu bile laughing sau ce anume? Femeia aia era in acel moment straina, si chiar daca ar fi fost nevasta lu fratesu tot navea nimic in comun cu el.Sau pe vremea aia la putere era matriarhatul? Si asa tot n-ar fi avut cum sa gandeasca in halu ala, sa zica ca el nu vrea sai ridice urmasii fratelui sau. Femeia era libera, samanta de floarea soarelui era a lui.Omu poate manca seminte si arunca cijile jos laughing pai daca naveau nimic de facut,ce sa faca si ei spargeau seminte si beau lapte de capra, astazi astia beau Sprite laughing si sparg seminte.
Restu ai dreptate, dar am vzut esti slab, ai cedat la un moment dat, ori esti slab ori nu esti informat si ai cedat, dar tot slab arata ca esti.
Deci ai dreptate asa facea Onan ala facea sex cu femeia dar nu finaliza unde ar fi treb.Deci ai avut dreptate, insa Adina te-a facut in foi de vita laughing asta arata ce?
Arata ca oricand oriunde cineva poate face alta persoana sa creada altcevalaughing deci ca sa vezi cat de usor pot fi influentati uni oameni, deci sa nu ne mai mire de ce f multi cred in mos craciun sau Dzeu si alte basme.Ai acum dovada clara, te-a facut Adina sa crezi altceva laughing

| NikFlorian a răspuns:

Nu. Acest lucru este un pacat foarte mare, ii la fel ca si Sodomia.
Pacatul acesta se numeste Onanie si vine de la Onan care s-a ferit sas faca copii cu femeia lui, astel varsandu-si samanta in alta parte.
I Corinteni 6, 9-10: „Nu ştiţi, oare, că nedrepţii nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă amăgiţi: Nici desfrînaţii, nici închinătorii la idoli, nici adulterii, nici malahienii, nici sodomiţii, nici furii, nici lacomii, nici beţivii, nici batjocoritorii, nici răpitorii nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu."

| relian a răspuns (pentru NikFlorian):

Man ai gresit categoria, iar legatura dintre ce spui tu masturbare cu sexu oral, anal n-are legatura.Sau poate nu stii ces alea, asta ar fi de inteles laughing Stii vorba aia multi citesc, putini pricep laughing bagi citate din biblie care n-au nici o legatura cu intrebarea. Daca sexul anal sau oral se numeste Onanie cum spui tu du-te la religiosii tai si zile alora, poate aia te crede sau zic ca si tine.

| Lichan1 a răspuns:

Cred că nu mai sunt considerate virgine și sexul oral și anal nu misepare de loc normal

| grubyyy a răspuns:

Virginitatea e un concept da ce s=inseamna sa fi virgin : din puct de vedere biblic virgin inseamna ca prima si singura data in care cineva te poate vedea cum te a nascut mama este partenerul de viata adica cand esti casatorit asta din puct de vedere al bibliei dar din punct de vedere anatomic tu esti virgina pentru ca himenul e intact si ai penetrat restul gaurilor diponibile fara sa intinzi ceva incat sa se rupa desi nu stiu ca tu ai simtit gustul placerilor carnale nu stiu daca te mai poti numi asa doar ca ai pastrat cavitatea vaginala pentru cineva special maxim zic eu si e neatinsa trage si tu concluzi de aici la cum stau lucrurile si cum se vad

| macacac a răspuns:

Nu conteaza

| fdfddfdfdf a răspuns:

Am mai auzit de la amici de-ai mei *fenomenul* acesta iar în primă fază nu-i credeam când îmi povesteau în liceu că *mi-am tras-o aseară la discotecă cu una de 16 ani care nu mă lăsa să i-o bag în piz**, ci doar în cur și în gură cât intra...* Pentru că unele fete de genu sunt *monitorizate* și verificate periodic de către părinți, la ginecolog și de aceea probabil aleg să se ***, ă numai în cur și în gură, cred eu. Dar nu-i nimic rău în asta dacă e să fim realiști pentru că în acest mod, ele chiar își păstrează păsărica intactă și se mulțumesc doar cu anal pentru că unele simt și din sex anal plăcere iar după ce le rupe un cartier întreg curu, găsesc un *făt frumos* și acela va fi cel mai fericit băiar pentru că el va constata că iubirea lui este neprihănită și are puța perfect intactă, dar el săracul nu va ști că fata lui a înghițit spermă până să-l cunoască pe el, de i-a venit acru, iar mușchii ei anali sunt pe cale să dea pe lângă chiloți de cât de mult s-au slăbit de la câtă măciucă i-a intrat în popou.
Ps: Nu știu de ce am senzația că te bate și pe tine gândulwinking