| Hirockers a întrebat:

Voi pentru ce traiti?

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Castiel a răspuns:

Dar tu?

| katy a răspuns:

Pentru a-mi forma un viitor si o familie alaturi de persoana iubitahappy

| AnGeL a răspuns:

E o intrebare cam aiurea
nu stiu daca tu sti, dar viata e scurta (eu stiu din cauza ca tatal meu a murit de curand) si trebuie traita din plin aici nu ma refer ca trebuie sa furi sau altceva pentru a intra in puscarie si ati petrece o parte din viata acolo
cat timp traiesti trebuie sa stii sa pretuiesti fiecare lucru pe care il ai
in viata trebuie sa stii sa lupti pentru a supravietuii sa stii sa devii un om respectat cu o experienta de viata, nu un boschetar ce isi cauta mancarea prin gunoaie
(sper ca te-am ajutat, asta e parerea mea)

| R_8074 a răspuns:

Pentru cel ce ma iubeste cel mai mult, in primul rand.

| simiiii a răspuns:

Pt mie, pentru fericirea mea si a celor apropiati mie, ti 'se pare putinsmug?:Xkiss

| shtephie a răspuns:

Ca sa iubesc si sa fiu iubita!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pentru ca sa ajungem de unde am plecat din nou si din nou...straight face
Suntem facuti din pamant si acolo vom ajunge. ( am auzit-o la slujga la inmormantarea bunicului meu)

Momentan nici eu nu stiu pentru ce traiesc acum viata mea e foarte tristastraight facesad,.

| GuessWho a răspuns:

Traiesc pentru a invata si pentru a-mi face un rost in viata,pentru a nu muri proasta. Traiesc pentru a experimenta toate nebuniile vietii,toate aventurile,toate pericolele la care sunt supusa. Traiesc pentru a simti adrenalina,pentru a face numai ce vreau,pentru a nu respecta regulile,traiesc pentru a-mi intemeia o familie, pentru a avea un servici si pentru a deveni cineva in viata, o persoana respectata!
Traiesc pentru ca asa a vrut Dumnezeu si pentru ca viata e frumoasa!

| anonimul a răspuns:

Pentru TPUlaughing

| Ambassaderåd a răspuns:

Traiesc pentru ca aduc fericire celor din jur dar si tristete sau belele. Deoarece Dumnezeu a lasat pe pamant Adam si Eva sa se inmulteasca. Din iubirea celor doi se naste un prunc sau mai multi. Sa simtim patimile, sa simtim ca traim cand iubim jumatatea mult cautata, sa dorim sa intemeim o familie, sa sadim un pom, sa mirosim o floare. Traim pentru ca Dumnezeu ne-a oferit -ocazia-. adica nea daruit viata si sa ne bucuram de ce ne ofera.

| MrsDraculescu a răspuns:

Eu traiesc pentru a zbura. este cel mai tampit vis al meu.[precizez AL MEU pentru ca nu am de gand sa il imprumut nimanui.]
Imi doresc sa zbor printre amintiri si sa`mi privesc cu atentie toate momentele importante ale vietii mele.
Si nu in ultimul rand imi doresc sa mor. sa mor de batranete alaturi de sotul meu[viitorul meu sot big grin ] in acelasi mormant la care copii mei vor veni si vor pune trandafiri rosii ce semnifica dragostea si eternitatea.
Nu mi-asi mai dori absolut nimic.de fapt am destule chiar acum.nu sunt fitoasa si nici prietentioasa imi doresc [traiesc] sa am o moarte bland si cand voi murii sa imi crga pe obrazul alb de marmura o lacrima pentru a va aminti tuturor ca eu am fost cineva!

| fyfy3 a răspuns:

Eu traiesc pe ca viata este o singura data!

| madasuk a răspuns:

Pentru ceii ce ma iubesc :X si cei pe care ii iubesc si eubatting eyelashes

| miky_4769 a răspuns:

Pentru mine! Pentru ca oricat de grea, saraca, trista ar fi viata uneori, totusi e frumoasa! Bucara-te ca existi!winking

| Pinky_8498 a răspuns:

Pentru ca vreau un ornitorinc, pentru florile de cires, zambete, norisori albi, mersul pe jos, copaci, barbati in uniforma, vise, iubire, sinceritate, inocenta, protectie, caldura. Pentru lucrurile marunte care te fac fericit.

| VreauMacaroane a răspuns:

Pentru a muri.

| Suzzy_5903 a răspuns:

Pentru mine`!

| Zeekee a răspuns:

Eu? huhm... presupun ca traiesc pentru mine, pentru iubita mea, pentru fratii mei (ma refer aici la prietenii foarte apropiati), pentru a indeplinii anumite vise si teluri, pentru inghetata cu toping de ciocolata, pentru whisky cu cuburi de gheata, pentru cookies, pentru o carte buna, pentru caldura verii, pentru racorirea in apa marii, pentru nisipul de pe plaja, pentru norii albi din mijlocul cerului varatic, pentru iarba proaspata din spatele curtii bunicilor, pentru ca traiesc viata din plin...

| Clape a răspuns:

Nu stiu

| Bisquite a răspuns:

Pentru viata! :*