| Casian76 a întrebat:

Am la bucătărie un TV Samsung din acela vechi cu tub din 2007.
Am făcut contract cu Digi de televiziune din aceea prin fir conectata cu tot cu internet.
De atunci nu prind canale deloc în afara de Pro TV, antena, Eurosport și încă doua.
Mi-au zis ca voi primi un decodor/receptor (nu mai țin minte cum se numea) de la ei și voi avea toate canalele.
Tot nu am primit device-ul deși am sunat de mii de ori și am fost la ei.
Pot sa cumpăr eu unul? Este compatibil și ușor de setat?
Pana acum când am fost la alte firme de televiziune aveam toate canalele 100+.
Ce e de făcut?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Ce scrie pe contract, tv analogic sau digital? Daca scrie analogic sau analogic plus digital, trebuie sa mearga si fara decodor, cauti iar programele, le memorezi si aia e. Daca e numai digital, trebuie decodor. Asa fac cei de la Digi, trimit echipamentele dupa 2-3 luni, asa am patit si eu. Ori astepti 2-3 luni pentru decodor, ori cumperi un tv mai nou.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizoarele cu tub numai merg la televiziunea digitală, arunca l si cumpără un tv lcd care numai are nevoie de decodor, prinde toate posturile hd si full hd.

| romeo78 a răspuns:

De cumpărat nu, dar trebuie să mergeți la protecția consumatorilor. O reclamație ar rezolva problema.

| romeo78 a răspuns:

Deșteptul lui pește! Omul a spus că nu are posturi de televiziune și nu a primit un decodor.
Eu am televizor cu tub catodic, dar prin posturile TV.
Omul știe că îi trebuie televizor LCD, nu este prost!
Pe el îl interesează lipsa posturilor TV!

| badpanda a răspuns:

Daca va cumparati un tv din asta nou cu tehnologie Led in cativa ani va amortizati investitia doar din diferenta de consum energetic.
Dar daca insistati:
https://www.olx.ro/oferta/decoder-digi-IDd5Os8.html#2a4addf214