| ElenaD05 a întrebat:

Exista lege care prevede ca nu ai voie sa pui muzica in birou la serviciu timp de 8 ore?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Legea Bunului Simt.

| darrio2007 a răspuns:

Regulamentul intern al firmei. Acolo muncesti, nu asculti muzică.

| Simpatic a răspuns:

Este o lege a bunului simt happy glumesc
nu este vorba de lege aici act tine de regulile fiecarei companii si societati in parte
cum ar fi daca cei de pe linia de asamblare de la bmw/VAG/mercedes ar asculta muzica rock data la maxim in timpul serviciului?
sau cum ar fi dar cei de la banca, cand te duci ca si client sa faci anumite operatiuni bancare... iar cel de la birou sa asculte muzica?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine de regulamentul companiei si de respectul fata de colegi nu de lege

| johnnny123 a răspuns:

Asta este o chestiune care ține de regulamentul intern al fiecărei companii, de factorii de decizie din companie și de buna înțelegere la locul de muncă. Nu este nevoie să fie reglementată prin lege.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca lucrezi ca centralist la 112 sau la turnul de aviatie banuiesc ca da.

| Dragobeta a răspuns:

Legea bunului simt!
Iti dai seama ca iti deranjezi colegii si ei nu pot lucra din cauza ta?
Pune-ti muzica la casti.

| KovacsB a răspuns:

Daca esti singura in birou poti sa-ti faci de cap.
Dar daca ai colegi s-ar putea sa te alegi cu capul spart mai ales daca asculti manele.

| Lidia09 a răspuns:

Nu cunosc vreo lege cu privire la asta, dar cred că nu-i ok pentru ceilalți colegi de muncă ai tăi. Fiecare se concentrează asupra lucrului sau și pentru a-l face calitativ nu ar trebui să fie distrași. Deci ar trebui să înțelegi, dacă simți nevoia să asculți muzică puneți căști, nu cred că ceilalți ar trebui să aibă vreo problemă cu asta, să ai o ureche liberă în caz că ești solicitathappy