Întrebare recomandată | iulikaaa a întrebat:

Se mai pot schimba bancnote romanesti din anul 2000 (acelea cu inca 4 zerouri) in bancnote actuale?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Din câte știu nu, dar ai putea să le „schimbi" dacă le vinzi la un colecționar.Succes

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai pot fi schimbate doar bancnotele din plastic, la unitatile BNR din Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara. Schimbarea se poate face personal sau prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura sansa e la BNR

| PedoBarbie a răspuns:

În 2005 de pe banii româneşti au fost tăiate 4 zerouri. 1000 de lei devenind 1 leu. Se mai poate.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Bancnotele romanesti iesite din circulatie vor putea fi schimbate numai la unitatile BNR din Cluj, Iasi, Timisoara sau Bucuresti.

| DeeaV a răspuns:

Nu

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Numai. toate la timpul lor. acum au ramas doar amintire

| 1cu2idei a răspuns:

Nu ii mai poti schimba, deoarece a trecut termenul limita de cand s-au devalorizat banii.intra pe site-ul bnr si vezi acolo.

| mihai234 a răspuns:

Nu dar le poti colectiona si apoi le poti vinde la colectionari de banii vechi macar reiese ce va baniwinking