| Smardoi2 a întrebat:

Vreau sa citesc o poveste horror foarte buna, sa fie si adevarata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e poveste, cum poate fi adevarata?

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cat de 'horror' sunt ca si intensitate, dar eu merg pe clasicii:

'Frankenstein' de Mary Shelley
'Dracula' de Bram Stoker
'Interviu cu un vampir' de Anne Rice

| mastadont a răspuns:

Cea mai horror carte pe care am citit-o vreo dată este prey a lui Wrath James White, dar nu cred să fie tradusă în română.

| Lidia09 a răspuns:

De ce ai citi așa ceva?
Poți să-ți sugerez câteva cărți, dacă tot îți place intriga și suspansul.
"Prieten imaginar" de Stephan Chboshy
"Fetița din scrisoare" de Emily Gunnis
" Măcelarul din mlaștină" de Aliana Urquhart
" Te-aș recunoaște dintr-o mie" de Laura Lippman- n-am reușit s-o citesc, dar abia aștepthee hee

| Larissa701b a răspuns:

Romanul "Cântec lin" de Leila Slimani este inspirat dintr-un caz real