| TheShade a întrebat:

Este adevarat ca nimeni nu stie unde este ingropat Mozart?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Trupul neinsufletit al lui Mozart a fost dus fara un cortegiu de insotitori, la cimitirul Sankt Marx. Mormantul sau ramane anonim pana in zilele noastre, deoarece ultimii ani din viata i-a dus intr-o mare saracie, Mozart fiind ingropat intr-o groapa comuna pentru saraci.

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Austriecii au facut teste ADN iar rezultatul va fi făcut public prin intermediul unui film documentar ce se numeste :"Mozart: The Search for Evidence".
Se presupune ca este ingropat in
cimitirul Sebastian din Salzburg.

| a1doru a răspuns:

Cred ca nici el nu stie.rolling on the floorrolling on the floor

| fulgdenea10 a răspuns:

Mozart a încetat din viaţă în 1791 şi a fost înmormântat în secţiunea săracilor
de la cimitirul St. Mark din Viena.