| GabiDumitrescu a întrebat:

Ce parere aveti de acest model - https://bit.ly/3lew9VI - de educatie sexuala in familie? Frumos, crestineste. Cum se cuvine!

46 răspunsuri:
| geoconda a răspuns:

Anti? Tu ești anti sau pro?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Saracii copii care se nasc in astfel de familii... Ca ar fi bine sa fie doar o gluma de pe net. Da nu e.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

rolling on the floor
Cât de prost să fii să cumperi așa ceva?

| Dismally a răspuns:

De la 5 ani? Pai cine naiba se "self-raping" la 5 ani? laughing

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sincer sunt cei Mai bolnavi părinți posibil care exista sa facă așa ceva cum dreacu sa faci așa ceva doamne ferește

Eu sunt sincer frate daca băiatul meu vrea S-o facă S-o facă ia uite domne ce sa facă eu dacă lui i sa Sculat S-o facă tată dai bătaie băiatul meu

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Lau castrat pe copil ești nebun săracul și ce poziția are l-au nu știu cum sa Mai zic măcar poziția crebusti săracul

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Dismally):

Și mai devreme chiar. Fetițe, băieței, uneori chiar la câteva luni. La început se credea că au crize de epilepsie, dar în urma controalelor, reieșea faptul că nu era vorba de epilepsie. Este un forum medical unde găsești mămici care povesteau așa ceva.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce prostie, inveti copilul sa devina Houdini
mult mai buna e o centura de castitate pentru baieti big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca este doar o gluma.

| Mopmop a răspuns:

Ar trebui sa faca un stagiu intr-o manastire. Iese scolit de acolo, unii preoti stiu de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"self-raping"?

| Mosotti a răspuns:

Un model tampit, il fereste de aia ca si cum l-ar feri de ceva rau, de accidente, infractiuni.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica autosatisfacere, la asta se refera colegul cu self-raping cumva.

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

E, eu de pe la 7 ani faceam chestia asta, deci nu e problema.

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Corect ce zici.

Eu nu am inteles de ce unii parinti feresc copilu de placere si mai tarziu fetele de f, ca si cum ar face ceva periculos care face rau!

Eu daca aveam o fata ziceam asa "ai grija sa te protejezi daca ai face cu vreunu, dar e ok ca te simti si tu bine, ceva rau nu e".

Nu "aaa ai grija...ca-s multi nenorociti care vor sa ti-o puna", o zice ca si cum aia vor sa o spanzure, nu sa-i ofere placere, care n-are nici o treaba cu o rel serioasa neaparat.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si eu cred ca e o gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu aveam nevoie de lamuriri.

| anonimg a răspuns:

Nu sunt sănătoși cei care au inventat așa ceva.
Mase întregi de creștini cu pastori și preoți cu tot ar trebui închiși în ospicii dacă ei cred că educația biblică constă în așa ceva.
Totuși, eu cred că o astfel de imagine poate să fie făcută și de un ateu, ca o înscenare așa cum a făcut împăratul Nero când a dat foc Romei și a dat vina pe creștini.
Oricum, imaginea aceea este făcută la caterincă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In China aia au o adevarata problema cu educatia sexuala nu noi, pentru ca ei sunt prea multi 27% din populatia lumii e acolo.
1.350.000.000 de oameni cu 22 de provinici plus Hong Kong inca 40.000.000 de locuitori. si cu o armata de 2 miloane activi si 20 de milioane in rezerva.

Inca de la inceputul inceputurilor neamul chinezesc a fost cel mai mare/numeros dintre toate popoarele de pe glob.

DA e adevarat ca si noi avem destule probleme cu copii de asta Romania e asa cum e acum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apoi centură de castitate. Apoi ardere pe rug pentru sex fără popă.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Nu as putea săi zic in viața mea fetei mele așa ceva asi intra in pământ de Rușine și masi simiti um gunoi de părinte dacă Iași spune așa ceva

Am săi spun săi explic totul tot ce știu eu

Orice s-ar întâmpla sunt in spatele tău și in stânga ta și in dreapta ta Niciodată nu am sate judec pentru Greșelile tale orice greșeala ai este și a mea și o rezolvam împreuna poa sa iasă cu baieti bine înțeles dar happy trebuie sa știu unde sta băiatul cum îl chema cine sunt parinti lui câte surori are cărți frați are sa porta GPS la mânca pe care îl dau eu lui și bine înțeles happy ca orice tata vin și eu la Întâlnire happy nu vreau S-o cresc încuiată dar sa aiba grija cu cine iese la întalnire la minte vreau sa știe ce este viața vrea sași trăiască viața vreau sa fie așa cum vrea ia dacă ia vrea sa fie profesoara sa fie dacă ia vrea sa fie fotbalista sa fie eu sunt in spatele ei pentru tot deauna

Dacăo va da in bară vreau sa știe ca o iubesc cu Adevărată orice s-ar întâmplat

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Da, ai dreptate. Dar unii parinti nu gandesc asa din pacate.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Eu uneori stau și ma gândesc de ce sunt uni parinti așa Mosoti adică ai un copil da un suflet pe care îl iubești mai ales când vine pe pământul asta cu fericire Adevărată cu omul pe care îl iubești cu adevărată nimic nu poate fi mai frumos și pur este fericirea infinita îți dai seama

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Parea ca aveai nevoie de lamuriri, ce ai zis?
"self-raping"?

Ca si cum nu stiai ce vrea sa zica.
Bine tradus asa cum scrie este autoviol, daca se refera la asta, a glumit.

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

La intrebarea
"de ce sunt uni parinti așa?".

Raspunsul meu e: "de prosti.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Al meu este ca sunt bolanvi mintali și prosti rău

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Da, nu neaparat bolnavi cat prosti, ca un destept si-ar da seama ca nu are sens sa se poarte si sa gandeasca asa.

| GabiDumitrescu explică (pentru anonimg):

Amuzant, dar nu. Era suficient sa te uiti dupa site si vedeai ca nu e la caterinca. http://stopmasturbationnow.org/

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, daca nu e la caterinca e mai grav.

Pai da, un destept se prinde ca nu gandeste bine! Chiar daca e intelectual, tot prost e daca nu se prinde de asta.