| Dragosm19 a întrebat:

Buna TPU, o întrebare pentru o fata
Este operata de apendicita de mai bine de 4 ani de apendicita si la cicatrice de câteva zile are o umflatura si roșeata.
Nu a avut niciodată nici o problema de la operație
Nu poarta curele sau blugi sau ceva sa o fi strâns. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie vazuta fata de catre un specialist, dar nu are legatura cu operatia de acum 4 ani...

ps: vad ca s-au gasit ambele jasmine sa raspunda pe acest topic, nu poate decat sa ma bucure cand 2 doamne specialiste in nimic dau raspunsuri la unison!

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fii facut aderente, sau poate s-a iritat de la ceva.
Sa mearga la medicul de familie si acela va sti unde sa o trimita, daca este intr-adevar caz de specialist.
Sanatate multa!

| dullcat a răspuns:

Buna.Aceasta intrebare trebuie adresata unui medic, e usor de intuit ca nu poate fi vorba despre nimic bun, nu?

| ReddY25 a răspuns:

Ce vârstă?

| Robert2526 a răspuns:

Din ce spui tu aici, cel mai probabil e o hernie incizionala ( eventratie). Poate sa apara la ani buni dupa operatie.
Are dureri/febra? Daca da, ii recomand sa mearga la o camera de garda. Daca nu, sa urmeze calea lunga prin medicul de familie. Sa evite sa faca efort intens in perioada asta

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să o duci la un doctor

| alexm2004 a răspuns:

Recomandarea mea este să consulte urgent un medic.

| Anonim240 a răspuns:

Duceti-va la un doctor, e cel mai sigur