| GEORGIANA3489 a întrebat:

Buna, tuturor ma confrunt cu o problema, menstruatia mea nu da semne sa imi vina, mi-a intarziat 3 zile si am stari de voma, dureri de burta dar degeaba.Acum 3 sap am avut un contact sexual cu partenerul dar a fost putin, nu si-a dat drumul nimic.Ce cauze pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Nu trebuie sa cauti cauze pentru o " intarziere"de 3 zile, asteapta ca o sa vina menstruatia, daca ai dureri premenstruale. nu te mai stresa inutil

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă totuși sa îți faci testul de sarcina

| Scotianca a răspuns:

Esti gravida.

| Andra4862 a răspuns:

Mai așteaptă să vezi dacă iti vine menstruația și dacă în câteva zile nu vine, ar fi bine să faci un test de sarcină

| alexm2004 a răspuns:

Întrebarea asta putea face parte din categoria Dragoste și sex.