| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi-a aparut o roseata in zona inghinala si am si mancarimi
Stie cineva vreun tratament cu pastile sau creme care sa ma faca bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ana0Maria a răspuns:

Si eu fac uneori de la ceara (de la epilat) si folosesc crema de galbenele. Dar acum nu stiu ce fel de "roseata" ai tu. Consulta un medic

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Mergi la ginecolog
poate fi ciuperca sau daca te-ai ras poate fi zona numai iritata.nu lua medicamente de capul tau pentru ca poti face mai mult rau

| MY_Dayana_1995 a răspuns:

Ai grija sa nu fie furunc!