| Alinyyyy a întrebat:

Durere în partea dreaptă, doar când merg, mă gândeam la apendicită am fost la doctor de familie mi-a zis ca este febră musculară, la ce să mă astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu putem sti exact poate este chiar febra musculara, in schimb diagnosticul de apendicita nu se pune de catre medicul de familie...
este doar banuiala ta in schimb, asta nu inseamna ca ai apendicita

| Violleta2022 a răspuns:

Daca durerea apare doar cand mergi, poate fii de la o intindere musculara, ca de era apendicita atucni te durea si cand stateai pe loc.

| dullcat a răspuns:

Incearca sa ramai pozitiv/a nu sa te astepti la scenarii urate.Vezi cum te simti in urmatoarele zile, e foarte posibil ca medicul sa aiba dreptate si atunci nu este necesar sa cauti tu motiv de ingrijorare. Daca intr-adevar va fi ceva in neregula, corpul tau iti va semnala aproape mereu, sa stii.

https://medicool.ro/......28025.html

| Hyperion7 a răspuns:

Pai apendicita ar fi fost dacă te ar fi durut zona când apăsai,aveai o stare generala de rău și îți venea să vomiți, daca nu ai simptomele astea, e posibil sa fie și febră musculară, mai ales daca faci sport sau sala, ori, poate ai probleme cu rinichii.

| Nirvanaaa a răspuns:

Medicul de familie a zis bine, e febra musculară, dacă e doar la mișcare durerea.
O sa treacă peste câteva zile.
Durerea cauzată de apendicita e cu mult mai puternica. Și de obicei se manifesta și când stai, nu doar când te misti.