| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma doare o masea si stiu ca e din cauza nervului trebuie scos, dar o sa ma dora tare cand o sa mil scoata, stiu ca o sa puna anestezie dar doare si cu anestezie, o sa mil scoata cu un ac cea ce doara groaznic, vreau sfaturi ce ce au trecut prin asta, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat iti face anestezie nu simti absolut nimic. ar putea sa mai apara dureri dar slabe dupa ce iti trece anestezia

| SimonaCristina a răspuns:

Poti avea durere moderata sau nu, in functie de toleranta ta la anestezic. Bafta!

| pati2021 a răspuns:

Mi-am scos si eu un nerv la masea, nu am simtit nimic, mai naspa a fost dupa ca aveam jumatate de gura amortita si nu puteam nici sa vorbesc, imi simteam limba umflata! parca asa am vazut ca mi l-a scos cu un ac! si daca mie nu mi-a fost frica nu ar trebui sa-ti fie nici tie, eu sunt genul care lesin la o injectie.