| Razvan2002Cosmin a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema si anume am penisul curbat in jos... Am citit tot aici pe site ca nu ar fi foarte grav, dar il am foarte curbat, asa de curbat incat sta cu capul spre pamant (gen la 45°), din cate m-am interesat pe internet ar fi vorba de boala peyronie dar se spune ca te doare in timpul erectie daca suferi de aceasta boala, ceea ce mie nu mi se intampla nesimtind nimic. Raspundeti-mi daca aveti idee din ce cauza e si cum pot indrepta "situatia"!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este boala in sensul propriu zis.
Trebuie sa stii ca, multor femei tocmai o asemenea curbare (in jos) este foarte excitant, mai ales daca au punctul "G" in zona de spate a vaginului.
Excitarea reciproca (preludiul) poate sa culmeze senzatiile in acest caz.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Diferenta dintre un penis normal si un penis cu probleme o poate face numai medicul urolog care consulta! Asa ca, daca esti in situatia de a-ti pune intrebarea "penisul meu este normal?", apeleaza la medicul specialist pentru a primi un raspuns in cunostinta de cauza.

| minrest a răspuns:

Asa cum e curbat la unii in sus, la tine e curbat in jos. E o situatie mai rara, recunosc, dar ce atata caz? Nu e o boala, asa ca nu ai ce vindeca. Penisurile nu sunt drepte, asa ca nu ai ce indrepta.