| TheGrooveStreet a întrebat:

Danzo din naruto shippuden de unde are sharingan? este din clanul uchiha? Imi dati si mie un site de unde sa vad manga de la ep. 199 in sus?happy Funda?

10 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pe site-ul http://anime.kage.ro apar toate episoadele cu timpul. Cred ca are acel sharingan de la acel ninja cu masca portocalie :P

| elena_3173 a răspuns:

Http://anime.kage.ro/ Eu pe asta ma uit. Sper ca-ti va placea!

| iDangerous a răspuns:

Nu stiu daca are de la cineva sharingan. Eu totusi am o oarecare banuiala ca acel Danzo este de fapt Obito, fostul coechipier a lui Kakashi. De ce cred asta? Pai el are doar un ochi cu sharingan si mai exact cel care a ramas la Obito, pentru ca celalalt a vrut sa il de-a lui Kakashi, cum s-a si intamplat. App. Acel ninja cu masca portocalie este Madara Uchiha, iar el are ambii ochi, deci Danzo nu are ochiul de la el. Asta e parerea mea. S-ar putea sa nu am dreptate. Oricum au existat povesti in care se spune ca Madara ( Cel cu masca portocalie din Akatsuki, care si-a ascuns numele adevarat si l-a inlocuit cu numele "Tobi", Madara fiind si conducatorul Akatsukiului ) Deci se spune si ca Madara ar fi Obito. Pentru ca masca sa lasa la vedere doar un ochi si mai exact cel cu, care ramases si Obito. In fine... Daca vrei mai multe explicatii da-mi un P.M. ( Mesaj Privat ) Cu ID-ul tau si iti explic mai multe detalii pe mess, ca asa pot sa scriu pana maine si nu termin.
Manga Naruto Shippuuden gasesti pe Animezup, mai exact Mangazup.

| anna_6885 a răspuns:

Http://anime.kage.ro/manga/naruto/index.php... Manga e mult inaintea anime-ului, iar sharinganul e furat de la un fost membru al clanului.

| EmyEmyy a răspuns:

1. Danzo i-a luat sharinganul lui shisui
2. ai aici toate manga http://a-kage.info/manga/naruto-manga/

| SokarDax a răspuns:

YMCMB ai perfecta dreptate dar sti cine i-a implementat... Orocimaru ia implementatbig grin

| loveanime7043 a răspuns:

De fapt danzo a furat sharinganul din ochi de la shinsui cel mai prieten a lui itachi si mai are pe un brat inca 10 sharingan luati de la uchiha omorati de itachi.inca ceva danzo nu este obito, pentru ca danzo avea 16 ani( sau mai multi) atunci cand al 2 hokage a murit. :-)

| YMCMB a răspuns:

Pai uite exact care este treaba cu danzo. cand uchiha itachi a omorat clanul uchiha, a fost pus de danzo care, apoi le-a luat ochii si si-a implantat in ochi si in mana. danzo nu este uchiha obito. sper ca te-am ajutat

| alexcindea a răspuns:

Danzo are acel sharingan de la obito. deea are dreptate ca a fost
coechipierul lui kakashi dar obito nu e el.iar tipul cu masca portocalie se cheama tobi.din nou deea nu are dreptate ca tobi(madara uchiha) are ambii ochi cu sharingan pentru ca el are un ochii cu rinengan daca stiti ce este acela