| litere123 a întrebat:

1,000,0 euro se citeste un milion de euro? Spre exemplu 1, 026,5 euro...
Mulțumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 4 de zero. De unde ai scos tu milionul?
Nici cifrele nu mai sunteți în stare unii sa le citiți, ce naiba?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Si tu citeai zece mii treaba aia pe care a scris-o el? Mai bine nu ii mai raspundeai decat sa il induci in eroare

| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu nu citeam nimic.
Eu i-am zis cate 0 uri are. Si atat

| sierra1 a răspuns:

Eu cred că ai scris tu aiurea ce ai scris. Mai incearcă odată

| Furnicuta000 a răspuns:

In SUA si alte tari am vazut ca se pune virgula ca sa arate miile, de ex cand spui o mie ei scriu 1, 000.00 sau la o mie si 50 centi scriu 1, 000.50
La noi se pune punct si deci o sa fie 1.000 iar un milion o sa fie 1.000.000
Poate de asta esti confuz