| smileyface_4718 a întrebat:

1, 55-56... si 47 kg, 14 ani, niste sfaturi pentru a slabi cateva kg? Nu prea am timp de sport, fac dansuri sportive... si de mancat nu mananc prea mult si destul de sanatos, burtica insa ma " omoara" big grin. Sooo, sfaturi?hee hee
Poate o dieta, dar accesibila, avand in vedere ca de la 6-14 sunt la scoala. Si ceva sport, prin casa de facut, dar ceva mai usor decat abdomenele?whistling abia fac 100 sigh

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceea ce am spus si la alte fete: alimentele cu calori negative. Poti manca oricat, cu cat mai mult, cu atat mai bine! Sunt alimente pentru care organismul cheltuie mult mai multe calorii pentru digerarea lor decat au ele insele! Uite despre ce este vorba:
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| Roberta00 a răspuns:

Eu la 13 ani am 1, 63 si 48 de kg si chestia este ca uh la inaltimea ta esti perfecta de ce ai vrea sa slabesti? oricum daca slabesti brusc faci vergeturi eu am ajuns sa am dar au cam trecut in fine.treaba ta mai bine lasateasa cm esti.

| zhady a răspuns:

Vad cum fete disperate sa slabeasca cad prada acestor farse de situ-ri punandu-si sanatatea in pericol. Sunt promovate iar si iar si iar si iar aceleasi aberatii de "diete" prefabricate...