| Lucaaragiale23 a întrebat:

1.Ce risk uri implica un concurs fake pe social media, cu premii.
•Adică cel care a făcut concursul sa se folosească de tine și de ajutorul tau și după să nu îți mai de-a premiul...
2. Ce riscă cineva care nu se tine de promisiune? Din punct de vedere legal
Adică, am ajutat pe cineva contra-cost și după când a venit ziua să-mi de-a banii se face dispărut și nu mai răspunde la mesaje. Ce pot face in cazul asta? Ca-sa îmi primesc banii

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înșelăciune, plângere la poliție.

| VoidEternal a răspuns:

Mergi la poliție și-l denunti pentru înșelăciune. Sau măcar încerci.

| i1o1n1ut a răspuns:

Nimic, nu poți face nimic!