| NicusorYo a întrebat:

1.Cum ma inregistrez cand emit pe radio, si cu ce? Funda
2.Aici este un host gratuit http://www.freewebhostingarea.com Spunemi si mie tot cum procedez sa imi fac si bag hostu pe radio, mersi. Funda

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Radio e radio. oricine poate sa aiba radio sa fie dj sa isi incante auditorii, prietenii din cartier cu melodiile din top ba chiar sa ofere dedicatii etc.Insa ce te faci cu legea, adica legea ce apara drepturile de autor ale celor ce au muncit si facut acele melodii pe care desigur vei dori a le difuza la postul tau de radio.Trebuie licenta adica sa platesti ceva taxe si cum devii distribuitor public prin radioul tau taxele sunt la fel de mari. Daca distribui muzica fara licenta (autorizatie + taxe platite etc) si ocolesti caile legale te numesti infractor si vei fi tratat ca atare.Deci atentie la legea Copyright in Romania este draconica si punitiva rau.Sa nu crezi ca daca incui bine usa esti aparat si nu vei fi "dibuit" ai u ip ce este alocat unei tari, unui provider, unui user (adica tu) si astfel este doar o problema de timp pina sa fii depistat si ...nu doresc raul nimanui.ma opresc aici.Cat despre cum te inregistrezi urmeaza pasii si programul te ajuta.Succes si cred ca adresa este de la un server host( gazda) ce iti inmagazineaza fisierele tale si nu radio.Ma rog fiecare cu ale lui.Bafta