| Wolf94 a întrebat:

1 metru 86 cm la 16 ani e normal... tatal meu e cu are 1, 90 centimetru mai mare ca mine iar mama are 1, 72 credeti ca o sa mai cresc ca eu unul nu vreau sa mai cresc ca mi se pare ca fiecare centimetru care il cresc slabesc la masa musculara si mainile mi se pare mai slabe...si nu stiu daca si fetelor le place un baiat chiar asa de inalt?

2 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

Cel mai probabil o sa-l depasesti pe tatal tau. N-ai ce sa-i faci, asa-i codul genetic. Daca tatal tau are 1, 90 tu cel mai probabil o sa ai 1, 92 1, 95. Poti sa incerci sa te apuci de sala dar nu cred ca o sa poti sa te opresti din cresterea in inaltime.

| Wolf94 explică:

Vroiam sa spun ca tatal meu are 1m 90 cm scuze de greseala gramaticala