| sweetchocolate a întrebat:

1. Perlele sunt aceleasi cu pudra? Adica sunt la fel?
2. Pot sa aplic pudra/perle fara sa ma mai dau inainte cu fond de ten?
3. Cele doua dauneaza tenului [ aplicate aproape zilnic ], avand in vedere ca inainte ma dau cu o crema hidratanta si apoi ma demachiez?
Stiu ca intrebarile sunt cam stupide, dar am vazut mai multe videoclipuri pe youtube si sunt cam in ceata.

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
1.Pudra se folosea cel mai mult,in urma cu ceva timp.
Acum sunt la putere, perlele, dar mai sunt si femei care folosesc pudra.Nu poti sa le folosesti pe amandoua,in primul rand da caraghios pe ten,pudra de obicei,se vede, daca nu e aplicata corect.Te sfatuiesc sa renunti la pudra si sa folosesti perlele, iti confera si o alta tenta.
2.Nu poti,pentru ca fondul de ten,este considerat,baza de machiaj,adica este indispensbil, iar fondul de ten, are rolul lui!
3.E bine, ca folosesti inainte de toate o cremadar gandeste te ca e deja prea mult.Nu suntem la varsta in care trebuie sa ne ascundem micile imperfeciuni,totusi suntem prea tinere pentru atatea creme,pudre,fonduri de ten! Evident ca dauneaza tenului,iar noi parem mult mai in varsta daca le tot folosim.
Ai sa vei ca daca tot utilizezi machiajul un anumit timp,devi dependenta,deja nu o sa ti placa de tine,nemachiata si te asigur,ca incep sa si faca loc si ridurile.
Eu zic sa ramane cat de cat naturale ca vom avea timp sa le folosim, cand vor mai trece niste ani, peste noi.
Succes pe mai departe!

1 răspuns:
| 123ursulet12oso a răspuns:

1. Perlele nu sunt la fel ca pudra.
2. Nu poti.
3. Da dauneaza tenului.