| anonim_4396 a întrebat:

1. vreau sa imi iau un procesor nou m-am gandit la un dual core 2, 6. Procesoru se poate lua Separat de placa de baza nu?

2. Daca imi iau o placa de baza cu procesoru ala si placa video 256 MB 3D hardware accelerator card fara rami ca rami am. Cat m-ar costa

Cat ma costa!?

1 răspuns:
| Ceapone66 a răspuns:

Procesorul se poate lua separat dar trebuie sa intri pe pagina producatorului placii de baza ca sa vezi ce procesoare suporta. Dupa ce ai afla iti poti face comanda si e totul ok. Daca iti iei procesor de capul tau atunci exista trei optiuni:
1 ai noroc si e compatibil
2 slotul nu se potriveste
3 modelul nu e suportat