| ninelusha a întrebat:

20 lucruri care va enerveaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suport:
- ţiganii cu comportament de zeităţi terestre.
- ca 2 unguri să-şi vomite inepţiile în limba lor atunci când sunt înconjuraţi doar de români.
- manelele ce răsună din maşinile cocalarilor mai tare decât sunetul emis la un concert AC/DC cu 80.000 de fani în arenă.
- oamenii care se încăpăţânează în mod stupid să gândească mereu pozitiv, chiar dacă ei văd că totul decurge prost.
- clişeele, şi oamenii care devin clişeici şi se bazează pe diverse stereotipii în viaţă sau vorbesc folosindu-se doar de citate, pilde sau proverbe.
- verile secetoase şi caniculare cu temperaturi de peste 40 de grade, în care ploaia este un fenomen meteo extrem de rar întâlnit.
- politicienii români.
- mass-media.
- nulităţile şi ciurucurile societăţii, cântăreţi de ultima speţă, lipsiţi de orice talent muzical, actori sau actriţe ce se mulează pe un singur tip de rol, scriitori fără pic de inspiraţie sau ingeniozitate, dar care se consideră mari genii. Aceste nonvalori pe care societatea actuală le venerează şi le transformă în idoli.
- jegoşii care-şi aruncă mizeriile pe unde apucă.
- acţiunile de voluntariat şi ONG-urile făcute pentru nimic.
- piţipoancele şi rapandulele cu aere de fete inteligente.
- cretinii care se dau experţi pe un subiect despre care nu ştiu nimic.
- aglomeraţia în traficul rutier.
- să stau la coadă minute în şir doar ca să plătesc pentru nişte pungi de alune, de seminţe sau de chipsuri.
- comentariile, remarcile sau părerile idioate ale altora la adresa mea sau referitoare la orice altceva, fie ele de oricare fel de natură şi privite din orice parte, în orice context.
- ciumpalacii inapţi care-şi petrec jumătate din zi prin mall-uri doar pentru a socializa cu alţii ca ei.

Din astea se desprind alte puncte, pe care nu le mai detaliez. Mai sunt şi altele, bineînţeles, dar mi-e că dacă mă pornesc, o să-mi fie greu să mă mai opresc.

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

1.Cand dau de persoane bune dar enervante si nu pot sa le zic ceva rau pentru ca ma simt vinovata.
2.Cand astept prea mult.
3. Cand dau din caldura in frig.
4. Cand imi pierd increderea in sine.
5.Cand lumea se hobeaza la mine.
6. Cand face cineva misto de mine ca sa impresioneze pe altii.
7.Cand se foloseste cineva de mine.
8. Cand profesorii deschid catalogul.
9. Cand ma barfeste o persoana care nu ma cunoaste.
10. Cand oamenii fac lucruri rele la oameni/animale nevinovate.
11.Cand nu stiu ce simt cu adevarat.
12. Cand merg la scoala.
13. Cand ma imprietenesc cu oameni superficiali.
14.Cand ma manipuleaza cineva.
15. Cand ma santajeaza cineva.
16. Cand imi cere cineva mancare IN FIECARE ZI.laughing
17. Cand nu am net la telefon.
18. Cand baietii pe care nu ii plac ii atrag ca magnetu si cei pe care ii plac nu ma baga in seama.
19.Cand caut ceva si nu gasesc si cand nu imi mai trebuie gasesc acel lucru pe care l-am cautat candva.
20.Cand ma trezesc dintr-un vis frumos.

| Carmen100 a răspuns:

Cand oamenii isi sufla nasul apoi desfac servetelul si se uita sa vada ce a iesit de acolo laughing rolling on the floor

| Alexandru0007 a răspuns:

Orice ma enerveaza.dar imi trece repede

| Madayna a răspuns:

Cand cineva tuseste langa mine fara sa puna mana la gura, cand e frig afara, cand stau in aglomeratie in mijloacele de transport in comun, cand unii n-au auzit de apa si sapun, cand nu mi se fac poftele etc