| d3utzsa a întrebat:

A folosit cineva bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor?big grin
este bun?hee hee
chiar ii albeste sau?tongue

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Intr-adevar, ii albeste. Dar nu trebuie folosit in exces (o data la 7-10 zile). Sensibilitatea creste simtitor si gingiile au de suferit. Succes! Numai bine!

| Psihiatra a răspuns:

Albeste, dar eu am gingiile sensibile si mi s`au inflamat urai straight face. E chiar bun la albirewinking Incearca happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, este bun! De fapt pastele de dinti care spun cu mare tam-tam ca au "baking soda" au de fapt bicarbonat de sodiu.
http://www.romedic.ro/......ce-0P14533

| Biencush a răspuns:

Ii albeste, dar am inteles ca ii afecteaza cumva, ii face mai sensibili

| emillie a răspuns:

Da, ii albeste, dar ai grija sa nu folosesti prea des ( o data de doua ori pe saptamana este ok) pentru ca ii face foarte sensibili.

| cubuzunarulgol a răspuns:

Eu am folosit, si chiar are efect, pentru ca folosesc regulat, de 3 ori pe saptamana. Eu zic sa incerci si tu, nu ai nimic de pierdut.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute