| anonim_4396 a întrebat:

A fost cu un baiat 2 ani si jumatate(problema asta este legata de intrebarea precedenta)iar el a aflat ca aveam pe altcineva si i-am explicat ca am inceput sa am sentimente pentru el chiar daca nu m-am culcat cu el sau ceva de genu...de cand stau cu el, de ce am facut asa ceva iar motivul este pentru ca mi s-a facut frica de el, pur si simplu nu il mai cunosteam. El tot nu intelegea de ce il aleg pe acel baiat si nu pe el imi tot explica ca nu e bine ce fac, ca am atata timp cu el ca ma iubeste. I-am zis chiar daca il iubesc nu mai pot sa mai fiu cu el pentru ca asta simt nu stiu daca fac bine sau nu dar nu mai vreau sa mai contiunui nicio relatie cu el. Dupa ce am plecat acasa sperand ca s-a termiant cu bine, m-a sunat si mi-a spus ca daca nu mai vreau sa fiu cu el nu o sa ma lase niciodata si ca o sa am de suferit mereu si mi-e frica nu stiu ce asa putea sa fac.Nu mai vreau sa mai fiu cu el pentru ca nu ma mai simt bine langa el.Nu stiu ce as putea sa fac.As vrea sa ma lase in pace definitiv, sa isi vada de viata lui. Puteti sa ma ajutati? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa vorbesti cu el sai spui ca ai nevoie de timp sa te gindesti si ca totul se termina din cauza lui.SII vei vedea ce reactie are. in acel moment nu incepe o noua relatie. Asa tip de baiat sunt orgoliosi si daca fata la parasit ori o va fave sa sufere ori o va impune sa fie cu el si va suferi mai mult.

4 răspunsuri:
| adriana_4524 a răspuns:

Pai daca te-a amentintat vorbeste cu parintii tai, asta spun eu ca ar fi cel mai bine.acum decizia e de partea ta.:*

| mihaela_8362 a răspuns:

Poate sufera, de ce nu incerci sa mai vorbesti cu el, sa-i explici, ca fratii.Frate daca devine nasol, ignorantsa.happy

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! ai putea sa ai spui ca nu are de ce sa fie egoist si sa nu te lase in pace tu lasa-l pe el si daca te dojeneste nu il baga in semaa spune-i ca nu iti plasa. daca nici asa nu te va lasa in pace o bataie zdravana de la tatal sau mama ta si sigur te va lasa in pace laughing

| FemeiaPaiangan a răspuns:

@adriana are dreptate. E doar decizia ta.