| LCD a întrebat:

A venit in Rom. de aproximativ 2 saptamanii.In timpul asta, am stat doar noi 2 impreuna, de maxim 3 ori.De craciun si revel a fost plecat din oras cu familia.etc si pentru ca nu a avut acces la telefon, cica chatterbox (nu ki l-au luat parintii, ca e mare) nu am vorbit deloc.Eu ii tot tr mesaje, vedeam ca nu raspunde.Am renuntat. M-a sunat cand a venit inapoi. Mi-a spus ca vrea sa urce pe munte cu ai lui si m-a intrebat eu ce fac, incep scoala? si am spus ca da.Atat.Nu m-a intrebat na...pai si vi sau nu? poti sa lipsesti de la ore? nimic. Astazi il sun. ce faci? uite, sunt pe munte. am ramas straight face stiam ca o sa urce oricum. i-am spus ca ma asteptam sa ma sune cand pleaca. Dupaia mi-a spus ca eu i-am zis ca nu urc ca sunt la scoala. Dar eu nu am spus "nu!" i-am spus ca da, incep scoala."Ai zis ca nu vi ca ai scoala. Ce vrei sa ma rog de tine? " ceva de genu asta. straight face nu am spus sa te rogi, dar tu nu ai zis nimic.Deci mi-a dat de inteles ca eu nu i-am explicat corect, ca nu m-am exprimat bine, si el a inteles ca nu merg.
El nu se strofoaca atat.Nu ne-am vazut atatea zile...nu s egandeste "ba poate eu fi dor de mine, hai sa vad, hai sa mai insist" cica eu i-am spus nu. nu vin cu tine pe munte raised eyebrows
el nu se prea strofoaca.eu ma consum toata.
vreau sa fiu la fel NEPASATOARE! M-am decis sa il intreb ce relatie vrea el de fapt.Iesim cand vrei tu, cand ai timp...intelegi ce vrei, de rugat nu te rogi de mine, ca iti cade...
ma enerveaza de numa rolling eyes
na. spune-ti si voi ceva.Cum sa il iau? ce sa ii fac? de acum inainte o sa ii spun foarte direct totu.Ca sa fiu sigura ca a inteles si a auzit ce trebuie, ce i-am spus de fapt.
vreau sa fiu napasatoare sad sa nu ma agit atata, si el nimic... el zice ca tine la mine.etc.da nu se vede
deci? sad

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te-a inteles gresit. Nu trebuie sa porti ranchiuna. Poate i s-a parut aiurea sa iti ceara sa mergi cu el pe munte cu ai lui. Poate nu a vrut sa iesiti si sa nu fiti singuri. Poate se astepta sa ii spui tu ca vrei sa fii cu el. Poate si el s-a simtit aiurea ca nu i-ai spus ca ai vrea sa mergi si tu. Se poate sa fie ocupat si sa nu iti poata da atata timp cat vrei tu. Trebuie sa vorbesti sincer cu el. Sa ii spui aceste ganduri. Daca tine la tine iti va arata. Va fi mai atent. Nu ii cere nici sa renunte la toate ca sa fie cu tine. Nu poate sa faca asta.

| deejayra a răspuns:

Despre cine e vorba? De vreun verisor, frate?

| deejayra a răspuns:

Pai asa zi...ma e sanatos tun bunica-tu daca a reusit sa urce pe munte.

| deejayra a răspuns:

Sa stii ca mi-ar prinde bine o plimbare pe munte.

| LCD explică:

Aici nu e vorba de timp si de impacat lumea.
si dincolo, si aici, e cu ai lui.

| LCD explică:

Despre bunicu

| LCD explică:

Poate sa te ia cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca îl înțeleg după cum zici a veni de curand în țară... și eu sunt plecata și când vin acasă nu știu unde sa ma mai împart sa împac pe toata lumea. Ala vezi ca te aștept la mine azi, pai trebuie sa ma duc nu știu unde da dar vi și la mine ca alt fel ma supăr. hai cu mine la un suc, as veni dar ma invitat cutărică la el vino și tu, a nu vin ca nu prea ma am bine cu el. Azi vi sa mânaci la mine facem un grătar, pai azi trebuie sa ma duc nu știu unde, e lasă te duci alta data. etc

Faza cu muntele din moment ce i-ai zis ca începi școala ai dat de înțeles ca nu poți. Crede-ma ca săracul acum încearcă sa împace pe toata lumea și sa se simtă și el bine în același timp sa profite ca a veni acasă. Vorbește cu el spune-i ca vrei sa îți petreci mai mult timp cu el dar nu îl lua prea tare face și el ce poate dacă nu se strofoaca nu înseamna ca nu ii pasa de tine sau ca nu vrea sa stea mai mult timp cu tine. Încearcă sa fi mai înțelegătoare

Bafta bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bacemi, poate el a vrut sa ii spuna ea lui... poate el a vrut ca ea sa_ etc.; dar, el? El a venit dupa atata timp! Nu i-a fost dor de ea atat de mult incat sa o cheme el, sa o sune el, sa ii spuna el ceva clar, sa ii faca el o invitatie...nu numai ea! Sfaturile tale sunt toate impaciuitoare si tolerante, dar trebuie sa vezi si faptele. Tu practic o indemni sa treaca peste raceala lui si sa il "dragaleasca" desi se vede de la o posta ca el nu mai este entuziasmat de reintalnirea cu ea si cu petrecerea timpului impreuna. Sa vii in tara dupa zile lungi de absenta si sa nu ii faci loc in programul tau si iubitei, este semn ca ea nu mai este iubita lui. Asta, din punctul lui de vedere. Deci draga mea, ignora-l, nu-l suna, daca suna el si direct te invita poti accepta sau nu, tu decizi, dar daca vine iar cu intrebari "capcana" ca apoi iar sa rastalmaceasca raspunsul tau, atunci ii spui de la obraz, ciao-pa! Daca procedeaza in felul in care deja a facut-o si continua, este clar ca nu are caracter si nici curaj sa iti spuna ca in aceste zile, el tocmai s-a razgandit in privinta ta. Te va scoate pe tine vinovata si te va parasi tot el si, inca suparat ca tu nu ai fost pe faza! Genul asta de bbaieti nu merita respect! Intelegi @bacemi? Take care, cu sfaturile ca esti si mataluta mult prea tanar. Nu contest ca nu ai raspunsuri in toate domeniile, dar spun cu raspundere ca nu toate sunt bune si in cazul de fata, o vei face pe @Madona sa gresasca si apoi tot ea sa sufere. Mai bine ea sa ii dea liber, daca el asta isi doreste dar ii e teama sa faca el pasul!

| lianank27 a răspuns:

Wow parca ar fi povestea mea laughing
exact prin acelasi lucru trec si eu acum... prietenul meu tocmai a venit in tara si in 2 saptamana ne-am int de vreo 5 ori. eu il mai sun el asa si asa. Nici eu nu stiu exact ce sa fachappy Daca gasesti solutia add me lia_the_bad@yahoo.com. Te-am pupat:*