| taniusa_9362 a întrebat:

Abia ieri m-am intregistrat pe TPU si de multe ori ma intilnesc cu cuvintul "fundita". Ce inseamna acest cuvint?

Răspuns Câştigător
| Ariia a răspuns:

Buna deci cuvantul funda pe TPU inseamna un fel de premiu. Adica noi raspundem al intrebarile voastre cum am facut eu si voi premiati pe cel mai bun raspuns. A si pe TPU este nu chiar un concurs doar ca e super ok daca ai cat mai multe funde adica raspunsuri castigatoare. Ca sa dai funda mergi la intrebarea pusa de tine si langa raspuns iti va arata o fuda si scrie premiaza raspunsul castigator. Acuym imi dai te rog funda?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o funda care o dai la cineva daca ti-a dat un raspuns care e bun pentru tine in dreapta e funda gri apesi acolo.

| justme97 a răspuns:

Atunci cand un utilizator spune ca da funda inseamna ca desemneaza acel raspuns care il ajuta drept castigator pe scurt utilizatorul care a pus intrebarea da funda altui utilizator care l a ajutat in problema pe care a avut o (un fel de multumire)
happysper ca ai inteles

| yyyyy a răspuns:

Atunci cand trimiti o intrebare cum ai trimis-o tu pe aceasta spui funda adica un fel de multumesc pentru raspuns. funda se da pentru cel mai bun raspuns pe care il crezi tu. in partea dreapta cand dai click pe o intrebare care ai scris-o tu adica pusa de tine apare ceva in genul sa alegi un raspuns castigator.

| MissJupiter a răspuns:

Pai atunci cand pui o intrebare si primesti mai multe raspunsuri si poti alege raspuns castigator, iar acel raspuns primeste fundita.

| ChupaChupsToxxxic a răspuns:

Heii` si eu sunt recent inregistratawinking la fiecare raspuns al unei intrebari puse de un utilizator, utilizatorul poate da o fundtita fiecarui raspuns favorabil la intrebare:dbatting eyelashes[un exemplu: acum eu ti-am dat un raspuns iar tu poti sa`mi dai funda` doar daca vrei!]