| IubesteEa a întrebat:

Acum 1 an am fost cu un baiat si inainte de a fi cu el nu il placeam, dar vazand ca ma apara si chestii din astea da a inceput putin sa imi placa de el, toate lucrurile astea le facea inainte de a fi cu el cand a aflat ca il iubesc si vreau sa fiu cu el a acceptat, dar eu nu am stiut ca a fost cu colega mea de clasa si o fata mi-a zis ca a renuntat la colega mea pentru a fi cu mine, iar cand am plecat impreuna spre casa nu ma pupat, si a doua zi toti copii ziceau ca el isi bate joc de mine(gura lumii)eu nu am vrut sa il intreb pe el si m-am gandit sa il insel cu colegul lui care ma placea si el m-a prins si s-a dus intr-un colt si arunca cu bulgari in geam si apoi mi-a parut rau l-am intrebat daca mai suntem impreuna a zis da si a 3-a zi ne-am despartit fara sa stiu ca ne-am despartit l-am intrebat printr-un sms si a zis nu, sambata inainte de a -3a zi adica duminica el se ferea de mine, nu vorbea cu mine, era suparat si nu stiam ce avea, apoi dupa 2 saptamani de separare s-a dus el la prietena mea cea mai buna si i-a zis ca ma iubeste si el tot se uita dupa mine, ma apara, vorbea frumos cu mine si intrebarile mele sunt:1.de ce nu ma pupat inainte? 2. s-o fi suparat ca l-am inselat si de ce a reactionat asa? 3.de ce a renuntat la colega mea? 4. o fi fost adevarate zvonurile? 5.de ce lumea zicea asa? multumesc! dau funda la cel mai bun si sincer raspuns p. s sa fie lung scuze daca e sa nu intelegeti! va multumesc pentru raspunsuri dar sa nu fie din alea gen:esti prea mica, etc

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

Aici a fost greseala ta el a fost cu colega ta nainte sa fie cu tine si oricum trecutul ramane trecut nu ar fi trebuit sa il inseli.si nu stiu c sa zic poate ca nu te, a pupat pentru ca e rusinos acum tu stii c fel d baiat e poate ca a avut o retinere si d asta nu te, a pupat.si e normal sa se supere ca l.ai inselat tu nu te.ai fi suparat poate asa e felul lui d a reactiona are un mod mai diferit decat ceilalti d a reactiona cand e suparat.si din moment c a renuntat la colega ta pentru tine ar fi trebuit sa insemne ceva asta pentru tine. daca nu i.ar fi pasat d tine nu s.ar fi desp d colega ta doar ca sa fie cu tine.el a facut asta iar tu c ai facut l.ai inselat cu colegul lui.asta e cea mai mare greseala p care o fac tinerii.si inca ceva cea mai mare greseala p care o fac tinerii e sa asculte d altii (gura lumii) in final voi sunteti impreuna mai sunt si invidiosi asa ca nu mai crede tot c zic altii si ar f trebuit sa ai mai multa incredere in el(si daca e ca cineva sa isi bata joc d tine vei simti tu asta nu e nevoie sa iti zica altcineva)