| Bluemind112 a întrebat:

Acum 4 luni am cunoscut o fata la patinoar, mi-a placut de ea, am inceput sa vorbim, am facut rost de numarul ei de telefon si Facebook si am inceput sa vorbim zilnic, si sa ne vedem de fiecare data cand aveam amandoi timp liber. Eu trebuie sa recunosc ca am inceput sa ma atasez de ea, si ea de mine dar nu imi dau seama de ce nu am vrut noi sa avem o relatie. Intre timp cel mai bun prieten al meu mi-a zis ca lui ii place de ea, dar nu stia ca eu voiam sa incep o relatie cu ea, iar ea tocmai imi spusese ca nu stie daca vrea o relatie cu mine.Ei doi s-au "combinat" la misto (Dupa parerea mea) si se vad destul de rar, dar eu am continuat sa vorbesc cu fata respectiva, si vorbim la fel ca inainte, cu fiecare ocazie pe care o avem.Problema este ca ea imi bate niste apropouri nu foarte subtile ca ar vrea sa fie cu mine, dar stie foarte bine ca este cu prietenul meu cel mai bun, dar si eu vreau sa fiu cu ea. Si cu toate astea prietenul meu vrea doar sa o bage in pat si atat, dar nu pot sa ii spun nici ei de el, nici lui de ea, pentru ca i-as forta sa se desparta si sunt sigur ca m-as certa cu tovarasul meu din cauza asta...Si oricum ei nu se inteleg deloc, adica nu pot sa poarte o conversatie mai lunga de 5 minute pentru ca nu au interese comune, nici ocupatii similare, nimic. Dar nu stiu ce sa fac, nu stiu ce decizii sa iau...

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ti-a luat-o inainte ala, si tu stai la coada de pomana. Nu merita sa stai dupa fusta ridicata in sus, una merita sa te ti dupa ea cand e interesata numai de tine si ala e cam magar, in caz ca stia ca iti place de ea sa nu mai zici data viitoare poate o fura si pe cea care vine.

| Pitic a răspuns:

Tu trebuia sa ii spui prietenului tau ca iti place de ea dar cum nu ai facut-o nu il pai acuza pe el ca fiind un prieten rau dar il poti acuza pentru ca are intenti rele cu fata de care tie iti place.
tie ti-a placut de ea ei nu prea acum ii place si ei de tine,
ar fi cazul sa ii spui direct ce vrei de la ea, fara perdea, avandd in vedere relatia cu pruetenul tau nu cred ca s, ar supara nici unul dintre ei si nu cred ca ar suferi vre-unul.
zic sa ii spui tovarasului cum sta treaba si apoi sa vorbesti cu ea sa ii spui direct, nu mai pierde vreme ca apare altu si ti-o ia!

| Bluemind112 explică:

Ideea e ca odata ce imi e cel mai bun tovaras stie ce simt eu pentru ea, si ce simte ea pentru mine, iar din cauza asta sunt eu confuz...

| inesa_4773 a răspuns:

Poti sa ii spui prietenului tau ca si tu la fel o placi si ca ai intentii serioase fata de ea, in comparatie cu faptul ca el vrea sa o bage in pat, insa oricum alegerea ramine dupa fata, ei daca mai mult ii place de tine ar putea sa ii spuna si singura lui si in cazul acesta alegerea a facut-o ea si prietenul tau nu are pentru ce sa se supere. Multa bafta!

| Freddie23 a răspuns:

"Hei, Maricico (sau cum o cheama), uite ce e, mi-a placut de tine foarte mult de la inceput, si ma bucur ca te-am intalnit. Ma bucur de fiecare clipa care o am alaturi de tine si imi doresc sa patinezi alaturi de mine pentru totdeauna! Pt ca tu esti focul din inima mea si nu-mi pot imagina viata fara tine!" - Invata asta pe din`afara, i-ati moaca de serios-romantic la tine, du fata la patinuarul unde v-ati intalnit, si spune-i ce tocmai am scris, dupa care scoti, blestematul ala de trandafir care l-ai tinut palmat in geaca si care te-a intepat tot drumul si i-l bagi bagi sub nas!
Apoi revii pe forum si imi ceri adresa ca sa stii unde trimiti naveta de bere!
O sa uite complet de amaratul ala de prieten al tau, si o sa iti devina iubita!

PS: Nu uita de bere!
PSS: sa revii sa ne spui ce ai facut, si sa dea dracu sa nu te descurci! Ai auzit?

| JIJ a răspuns:

Intreab-o sincer daca ea il place pe prietenul tau, daca zice ''nu'' atunci sfatuieste-o sa ii zica ''nu'' si peitenului tau.

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Deci am trecut prin acesta cehesti si eu de 3 ori si la prima 1 i-am spus ca nu e frumos din parte lui in
fata pentru ce a facut si siar cerut scuze si a spus ca nu o sa se ma intimple, adoua oara iar a vrut sa se bage peste bine si noua mea prietena
iar a treia oara sa repetat gresela dar
mai rau a fost ca s-a combinat cu logodnica mea si nu l-am mai putu ierta din prieteni foarte buni ca frati am fost,
si cu ea nu mai vb eu ti-as zice sa te indepartezi de iei si sai uiti ciar daca te doare iti va trece peste un timp dar e mai bine asa.
cit cu amicu mai dai o sansa.dac iti era ait de bun prieten nu se combina cu ea nici el nici ea.