| maryana5 a întrebat:

Acum ca sa scriu si OFUL ce ma arde pe sufletel... Oare sunt eu prea buna? De ce unii ma iau peste picor, ma desconsidera si ma folosesc ca mai tarziu sa ma jigneasca si cele-cele?

Nu vreau sa ma schimb...adica din buna sa devin rea. Uneori as vrea ca cineva sa le trezeasca pe PREAadormitele subspecii care polueaza intreaga planeta!

Mai sunt sperante?!

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Te ia peste picior ca esti micá de ¨inaltime¨
¨Oare sunt prea bunᨠ.nu stiu, parerile personale de obicei sunt cam exagerate.
¨Nu vreau sa ma schimb din buná sa fiu rea¨.esti sigurá raised eyebrows?
¨PREAadormitele specii¨ nu dorm, bine ai fi sa te trezesti TU

| inna a răspuns:

Din pacate nu o sa poti niciodata sa le trezesti pe "PREAadormitele subspecii"... E o vorba nu incerca sa schimbi lumea, schimba-te tu...si nu neaparat denvenind mai rea, ca nu rezolvi nimic...trebuie sa devii mai indiferenta si mai imunia in fata prostiei si rautatii lor.winking, sa nu le arati ca suferi sau te doare...si cel mai important lucru : Sa zambesti mereu! happy

| marsy a răspuns:

Dea. tocmai asta e. nu lua in seama. sh ei vor inceta

luciana
| luciana a răspuns:

Exista un sfat de cand e lumea : Sa treci zambind peste necazuri si sa speri ca si maine este o zi... Sa le tratezi cu indiferenta ca si cand asta nu te preocupa. Ignoranta, este cea mai de temut si inteligenta arma. Incearc-o si ai sa vezi ca rezultatele nu vor intarzia sa apara. Lucien.

| mada12 a răspuns:

laughing Mi-a placut asta...nu sunt speratelaughing pentru tine sunt... dar pentru PREAadormitele subsepcii nu prea.laughing Tu.nu ii mai baga in seama...iti spun pentru ca asa patesc si eu... ajut pe cineva si dupa aia ma barfeste pe la spate... Dai dracu (scuze limbaju)laughing Nui mai baga in seama pe toti cacaciosiwinking.

| micurutza2005 a răspuns:

Nu fi suparata trebuie doar sa fi mult mai atenta cu cine esti buna ci pe cine sa nu iei in seama nu-ti darui dragostea si bunatatea primului venit cum s-ar zice stai si analizeaza,, oferta,, si apoi te gandesti daca pui suflet si sentimente in ceva, nu cuceresti pe nimeni aratand ca esti prea buna trebuie sa arati si personalitate si siguranta pe tine si hotarare deci alege mai bine ca sa nu suferi mai tarziu ca iar esti luata peste picior si normal daca vad ca esti prea buna ei profita de bunatatea ta considerand-o naivitate si ca esti prostuta, dar nu e asa ei nu inteleg ca tu esti prea buna cu ei si poate neconditionat deci atentie de acum ca lumea e rea si nu toti merita atentie dar bunatate gasesti mai rar la cineva asa ca nu te schimba ci doar alege la cine sa arati bunatatea ta. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce faci, bagi toate muștele în seamă?
Fii fată inteligentă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum am scapat de asa ceva.
sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai doua alternative. Odata faci cum zice Legiuitoarea, daca vezi o musca, pui mina pe plici laughing Sau daca nu esti in stare sa dai cu pliciu, de prea multa mila, are Murphy o vorba "zimbeste, miine va fi mai rau"batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ramai asa cum esti, nu este nevoie sa te schimbi in rau ca sa traiesti mai bine, este doar o falsa iluzie.Trebuie doar sa fii mai atenta la persoanele din jurul tau, sa nu accepti "subspecii" in preajma ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! e complicat. doar k intr. o viata nu poti fi ori bun ori rau. trebuie sa te gandesti clar cu cine stai de vorba si cum pui piciorul in prag. gandeste. te bine! si fi inteligenta... macar asta ar fi bine sa pari... sa nu te alsi condusa de "preaadormitele" tipe din jurul tauhee hee