| liiaa a întrebat:

Acum mai mult de un an am fost la un control si aveam dioptriile 0.25 cu 0. 50si mi-a zis ca imi trebuie ochelari si nu mi-am luat.De curand mama mea si-a luat ochelari cu dioptriile 0.25-0.25.Si azi i-am purtat si eu. Poate sa imi dauneze?

1 răspuns:
| noname211 a răspuns:

Da, iti dauneaza doar faptul ca stai fara ei, dar mai daca iti pui alte dioptrii. Ca i-ai pus o data, nu te afecteaza cu nimic, dar daca ii porti mai mult timp vei avea dureri de cap! Sfatul meu este sa iti comanzi ochelari cu diopriile tale, chiar daca acum nu te deranjeaza nimic, vei avea de suferit la batranete.