| Ochiialbastrii a întrebat:

Afara ploua, ninge! De ce s`a folosit virgula si semnul exclamarii?

Răspuns Câştigător
| Rikudou a răspuns:

Enumera actiunile in desfasurare? LOL De fapt s-a folosit virgula pentru a marca elipsa(disparitia) adverbului de loc afara iar semnul exclamarii a fost folosit pentru ca este o actiune in desfasurare si exprima mirare. Fundita daca am fost de ajutor tongue

2 răspunsuri:
| Ayskle a răspuns:

Uhm... pai enumera actiunile in desfasurare.

| Bubuuuu a răspuns:

Virgula este folosita pentru ca sunt enumerate actiunile, iar semnul exclamarii arata uimirea, mirarea. :*