| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ai ceva bani pe cardul virtual revolut dupa ce ti-l creezi? Vreau sa imi fac de unica folosinta, cum trebuie sa procedez?

14 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai fix banii pe care îi ai în contul Revolut.
Cardul este doar mijlocul prin care accesezi acei bani.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Se pare că tu nu prea înțelegi cum funcționează un cont și cum funcționează un card.

Banii se află întotdeauna în cont, nu "pe card". Cardul nu are niciun ban pe el, este doar instrumentul folosit pentru a accesa acel cont.

Contul este ca un seif, iar cardul este cheia acelui seif.

Tu ai bani în CONTUL Revolut, iar cu cardul Revolut (fie cel permanent, fie cel de unica folosință) accesezi banii din acel cont.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ce bani să ai? Dacă pui tu sau altcineva bani în cont, ai. Dacă nu, nu. Sau crezi că Revolut dă bani gratis tuturor oamenilor care-și fac un cont?

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, pentru că așa fac băncile miliarde... Dând clienților bani gratis.

Răspuns utilizator avertizat