| anonim_4396 a întrebat:

Ai o viata sau simti ca traiesti degeaba?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am chiar doua vieti:->
Una pe care o pot observa toti cu usurinta si una interioara pe care numai eu o stiuhee hee
Daca ar fi sa aleg dintre ele, n-as putea, pentru ele formeaza un tot.Adica pe minebig grin

| Floreenofficial a răspuns:

Uneori, chiar de multe ori simt ca traiesc degeaba insa cu toate acestea nu as renunta niciodata la viata aceasta minunata!:X

| Emena a răspuns:

Mai. m`ai am si eu momentele mele. dar asta nu inseamna ca traiesc degeaba. dar asa e viata,. cu bune cu rele :X

| Hmmmm a răspuns:

Am o viata.am o viata p care la un mom dat nu stiam sa o pretuiesc si credeam ca traiesc degeaba insa mi-am dat seama ca nu e asa.am o familie enorma si minunata care ma iubeste si careia ii pasa de mine si fara d care nu cred ca as fi aici acum.am niste prieteni minunati care au stiut sa ma invete ca daca nu pentru altceva pentru ei merita sa traiesc deoarece au nevoie de mine.si nu in ultimul rand am un iubit care ma iubeste si care ma face sa vreau sa merg mai departe.
duc o viata f agitata si am si eu mom in care, desi am o familie, am prieteni, am un iubit, am un job, merg si la scoala spun ca traiesc degeaba.am si eu probleme ca oricine altcineva si am si eu mom in care nu as mai vrea sa traiesc, insa nu ma tine prea mult.am invatat sa pretuiesc ce am si sa zic mersi ca am aceste lucruri deoarece sunt multi care au mult mai putin.am invatat sa nu cer mai mult, deoarece nemultumitului i se ia darul.am invatat sa ma bucur d ce am acum si sa apreciz acum ce am, deoarece as putea pierde totul intr-o secunda.si cum a spus si lore:am invatat sa vad partea plina a paharului, deoarece poate si mai rau d atat.am inavat sa zambesc chiar daca am unele probleme, deoarece am invatat ca am mereu un motiv, oricat d mic ar fi acela sa o fac.si nu in ultimul rand am invatat sa traiesc asa cum vreau eu fara sa imi pese d ceea ce zic altii, deoarece ceea ce conteaza cel mai mult e sa fi tu bine si sa iti placa, in primul rand tie, viata p care o duci.am inavat sa fiu putin mai egoista si sa ma gandec si la mine nu doar la cei din jur.
dar tu? ai o viata sau simti ca traiesti degeaba?

| Rukhsandra a răspuns:

In momentu asta simt ca traiesc degeaba dar traiesc cu gandul ca maine o sa mi se intample ceva extraordinar si o sa simt ca traiesc fiecare clipa ca find ultima...

| Luori a răspuns:

Depinde de momente. imi place sa traiasc viata, sa ii simt gustul si sa ii vad culoareahee heehappy
Nu imi place sa stau la sfarsit de zi si ma imi zic "A trecut si ziua de azi si nu am facut nimic ". Prefer sa fac nebunii de o secunda, sa pretuiesc clipa si sa ma bucur de viata asa cum este ea. Daca voi vedea jumatatea plina a paharului in orice situatie si voi sti sa zambesc cand imi este greu nu voi trai degeaba.

| cretzufinish a răspuns:

Am o viata dar se poate schimba de la o zi la alta. La un moment dat voi avea 2 vieti intr-una si spre final niciuna...

| stresu a răspuns:

Din marea majoritate a motivelor imi vine sa ma sui pe un creier de munte si sa nu ma mai dau jos de acolo niciodata. Dar sunt si vreo cateva aspecte car parca m-ar mai tine pe aici. Cine stie? Poate-poate se mai intampla ceva interesant.

| elamit a răspuns:

Da am o viata pe care o traiesc din plin alaturi de sot si cei doi baieti ai nostri.

| xdgirl18 a răspuns:

Urasc veata, dar nu vreau sa mor.Nu mi-e frica de moarte, ci de cum voi muri, astai to

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU! Simt ca traiesc pentru cineva si acel cineva traieste pentru mine, simt ca cineva este totul pentru mine si eu sunt totul pentru cineva.Sunt fericita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi alegem cum ne traim viata, degeaba sau nuhee hee pe scurt am o viata si INCERC sa ma bucur de ea chiar daca mai sunt zile cand nu-mi iasa ca incep sa ma enervez pe niste lucruri la care nu ar trebui sa le dau importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I'm alive! happy Motoarele mele sunt turate la maximum. Traiasca viata! happy