| friday a întrebat:

Ai ucide ca sa salvezi o viata?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Numai in situatia in care cei dragi sunt amenintati direct, cu o arma sau altceva.In rest, nuhee hee

| Floreenofficial a răspuns:

Doar ca sa imi salvez viata.Atat! Dumnezeu ne-a dat viata, el ne-o ia.Cine suntem noi si cu ce drept luam viata cuiva? straight face

| Libelle a răspuns:

Depinde a cui viata.
A persoanelor la care tin...sigur ca da.Si nu sunt multe pentru care as face asta.

| Graphee a răspuns:

Nu happy
De fapt, depinde.

| BeHappyForMe a răspuns:

Da ar fi in legitima aparare si normal daca cineva ar drag si foarte apropiat ar risca sa isi piarda viata.

| Crisu a răspuns:

Degeaba spun acum da.Sincer as ucide, dar nu as fi in stare.Cu cutit? Nu se pune problema, mi-ar fi mila.Cu pistol? Mi-ar tremura mana pe tragaci.Sincer daca m-as stradui un pic as reusi, dar nu o sa vie nevoie sa omor pe nimeni.

| Rustin a răspuns:

Ii pisi in ochi si o sa orbeasca. Nu mai trebuie sai ucizi

| emilia a răspuns:

Nu.
Nu are rost.
Daca ucid o viata, la ce bun sa mai salvez alta?
Daca ii este sortit aceluia/celeia sa moara, nu mai pot schimba nimic.
Craciun fericit si numai bine *!

| SEAL a răspuns:

As ucide si din placere de exemplu pe astia http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0&tx=70&ty=89

| doinitza12 a răspuns:

Pai depinde pe cine ar trebui sa ucid...

| Anonim69 a răspuns:

Mai intrebi? CLAR! daca e persoana iubitabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. Mi-as da eu viata pentru ambele persoane! Si pentru acea persoana care "trebuia" ucisa, dar si pentru cea care trebuia salvata! happy
O seara faina in continuare si sarbatori fericite! happy