| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine sa inteleg, pentru ca simt ca o iau razna singura. Cum e posibil sa spui ca nu ai timp pentru persoana iubita? Ca ai atat de multe de facut incat nu iti poti sacrifica 15 minute pe zi sa vorbesti cu ea?
Spune ca tine la mine enorm si tocmai de aceea nu vrea sa ma tina langa el. Pentru ca nu vrea sa stau degeaba langa el si vrea sa fiu eu fericita.
De ce nu intelege ca eu pot fi fericita cu el?
Eu una chiar nu gasesc unde e logica aici. Poate ca sunt eu aia paranoica, dar nu reusesc sa inteleg.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Spune-i ca suferi mai mult daca esti departe de el, si ca sa nu stai degeaba cand esti langa el iti faci si tu o ocupatie - dar nu crosetatul! happy
Vezi ce ii fura tot timpul, daca poti sa-l ajuti cu ceva, dar sa faci asta cu tact, ca sa nu-l deranjeze - asa suntem noi barbatii, cand avem o problema trebuie sa fim 100% atenti la ea ca altfel nu o putem rezolva. laughing
Sper ca ajutandu-l veti deveni mai apropiati si iubirea voastra sa creasca. Doamne ajuta!

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Probabil ca tine mult la tine, dar s-ar putea sa tina si mai mult la libertatea lui, la preocuparile lui si nu este dispus deocamdata sa renunte la o parte din ele. Probabil ar trebui tu sa faci in asa fel, cu multa diplomatie, sa-l determini sa se ocupe si de tine mai mult.

| ellena23 a răspuns:

Buna sunt elena am 23 de ani si acum catva timp in urma am trcut si eu printr-o situatie similara. da-i putin timp, multa dindiferenta si intr-o zi nu foarte indepartata va intelege ce insemnai pentru el.lasa-l in pace nu-l cauta nu ii vorbi si cand va realiza cu adevarat ca nu te mai are si cat insemnai tu pentru el, te va cauta. sfatul meu este sa fii indiferenta si dura; daca e nevoie chiar si cu tine. te pup