| sadstorry a întrebat:

Ajutati-ma va rog dau funda pentru cel mai bun sfat...Vedeti, am avut un iubit si dupa vreo`3 luni ne-am despartit dar am ramas prieteni. Vorbeam aproape in fiecare zi si a inceput sa`mi placa iar de el si sa tin foarte mult la el si, si el simte la fel, dar nu putem fi impreuna deoarece stam foarte departe unu` de celalalt.Azi am acceptat sa fiu cu alt baiat ii dragut si imi place de el da ma dore eu il iubesc pe Alex(cel care e departe)si sunt confuza si imi vine sa pang nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati`ma dau fundacrying

8 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Eu una zic sa te gandesti bine; dar in primul rand sa te gandesti la tine. depinde cum iti este tie mai bine.
daca tu crezi ca fiind cu actualul baiat te va face sa-l uiti pe fostul iubit, da-i o sansa. dar daca nu merge, nu il minti. mai bine prieteni decat nimic. happy
iar de fostul. e destul de complicat, dar daca tii intr-adevar la el; atunci spune-i si rezolvati problema impreuna, din moment ce ai spus ca si el simte la fel.
inca o data, gandeste-te la tine in primul rand. daca iti e tie bine, e ok. dar nici nu-l rani pe cel de langa tine.

P. S.: si relatiile la distanta rezista. depinde cat de puternice sunt sentimentele. tongue

| push2gl a răspuns:

Cat de departe poate sa fie.Doar nu e din alta galaxie. Fugi la el daca va iubiti

| RoxAnana a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi faza.bine nu era prea mare diferenta de km ca sa zic asa dar sincer puteai sa zici si motivele despartirii ca poate asa te mai ajutam cu ceva. nu stiu eu zic ca daca duci asa mult doru de a avea o relatie ramai cu baiatu asta dar il; vrei atat de mult pe alex at fa in asa fel sa va vedeti si continuati relatia asa. fii intotdeauna bazata pe sentimentele tale ca nimeni nu iti poate schimba asta

| FlaVy_7374 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situaite. m-am despartit de prietenul meu de vreo 3 saptamani. [probleme, cert e ca nu putem fi impreuna]. a fost o relatie de aproape 2 ani.
Acum vb cu un baiat. Imi place de el. dar ink plang dupa fostul. Mi-e dor de el.
Dar, o relatie imposibila nu trebuie sa exista, la un moment dat tot se va sfarsi si vei suferi. Dai o sansa baiatului nou, te va face sa-l uiti pe Alex. Sau incearca sa fi un timp simgura, astfel iti faci ordine in idei si vei sti ce ai de facut.

| LoveYou2013 a răspuns:

Pai imi pare rau pentru tine dar trebuie sa te linistesti si sa judeci un pic problema ta si s vezi la cine tii mai mult. Daca il iubesti mai mult pe Alex despartete de celalalt baiat si poti avea o relatie la distanta cu Alex.Numai u poti lua o decizie si iti spun s iti asculti inima ea stie intotdeauna ce sa aleaga si ce este cel mai bine pentru tine.multa bafta

| roxiii_6206 a răspuns:

Nu stiu spune-i sentimentele tale pentru el. iar dupa aceea vei vedea si tu parerea luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in situatie ta am o iubita la distanta dar suntem foarte legati unul de celalalt, avem incredere totala intre noi, si ne iubim foarte mult in curand ne mutam amandoi. nu stiu ce sa zic fugi dupa el sau el sa vina dupa tine, o decizie trebuie luata dar decizia buna...

| Issa_6207 a răspuns:

Pai in primul rand. tu trebuie sa tee gandesti ca nu poti plange asa pentru fiecare care vine.gandeste-te la tine...si nu stiu ce sa iti zic incearca sa uiti ca il iubesti sa faci tot posibilul sa treci peste.si cu lacrimile nu rezolvi nimic sunt multe situatii de genu asta...cautaa altul care sa il iubesti si sa te iubeasca sau incearca sa iubesti pe actualul poate reusesti sa uitii. ai grija si sper ca te-am ajutat