| SnYcK3rS a întrebat:

Ajutooor!

Am o imprimanta CANON MP190.In februarie 2011 face 1 an de cand am cumparat'o

Cerneala din cartusul meu color s-a uscat si am incercat mai multe metode ca sa'l refac:

-am bandajat cartusul in scoci(partea unde are cip'ul)si am injectat apa calduta cu o seringa.Chiuveta sa colorat. L'am luat si l'am scuturat pe un servetel si iesea din el culoare.

-pe o farfurie mica am pus un servetel peste care am turnat apa calda si am pus acolo cartusul cu partea pe unde iese cerneala. Bun, servetelul s-a colorat la fel si apa.Cred ca am scos aproape tot ce era in el

Am incarcat cu cerneala colorata pentru fiecare culoare si l'am asezat in imprimanta.Am facut o proba si culorile ies ffffffffffffff sterse abia daca se vad.

Ce metode stiti ca sa imi pot repara cartusul?

Cartusele nu sunt in garantie.As vrea sa incerc mai multe metode inainte de a cumpara unul nou

funda pentru cele mai bune metode :X

1 răspuns:
| Nobody_4790 a răspuns:

Pai ai capurile infundate.nu stiu daca se poate face mai mult de atat!straight face SPAMpagina.php?id=1276