| Change a întrebat:

Ajutoor! Sunt putin confuza si va multumesc anticipat pentru rabdarea pe care o aveti citind ceea ce am scris.
Sunt in clasa a 11-a si inca nu stiu ce vreau sa fac cu viata mea.Invat bine, chiar foarte bine.
Persoanele din jurul meu ma tot sfatuiesc sa dau la farmacie caci intr-adevar imi place chimia, biologia.De asemenea imi place matematica.
Dupa cum am zis toti ma sfatuiesc acelasi lucru si cu toate ca stiu ca o farmacista este mai mult decat o simpla vanzatoare oamenii nu isi prea dau seama de asta.Intotdeauna am vrut ceva de succes insa nu prea stiu multe meserii la care cred ca ma pricep, care sa imi placa si care sa imi aduca un castig mai mult decat decent.
Sunt la profil de mate-info si as aprecia daca voi mi-ati da o lista cu meserii pe baza de biologie, chimie, mate.
Va rog spuneti-va parerea.

Răspuns Câştigător
| Andreea028131 a răspuns:

Incearca medicina. Sau biologie simplu...doar ca din pacate la noi in tara nu prea gasesti cu biologia in cercetare. Si ar fi o idee buna farmacia daca iti place chimia. Nu e obligatoriu sa fii farmacista... poti lucra si la o fabrica de medicamente sau intr-un laborator. Oricum, mai ai ceva timp sa te gandestihappy Succeshappy

1 răspuns:
| ettzzyca a răspuns:

Pai poti face si facultatea de drept si sa devi profa de mate sau iti mai place alt ceva de exemplu muzica, arta, actoria, dar cate odata nu e bine sa te iei dupa altii ca ajungi la fund iti spun dupa propria experienta