| anonim_4396 a întrebat:

Ajutootoor! Ce sa fac? Am 16 ani si mai devreme m-am certat cu mama ca nu ma lasa la disco, luna viitoare cand o sa vina uby aksa si eu nu vreau sa-l las singur nicio secunda, nu l-am vazut d 9 luni si vreau sa fiu mai mereu cu el cand o sa vina. Iar mama nu vrea sa ma lase, zice ca nu sunt suficient d matura pentru asa ceva, ca am impresia ca tot c zbora se mananca, dar nu inteleg la c draq imi trebuie maturitate la discotek.Probabil se gandeste ca as putea sa fac ceva cu el si am d gand sa fac dar faptul ca nu ma lasa ea la disco nu ma impidik cu nimic sa nu o fac. dar c stie ea...
Va rog, spune-ti-mi cum as putea s-o conving sa ma lase? Da-ti-mi ceva idei
funda!

Răspuns Câştigător
| Ramonika_3365 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca totul va fi in regula si ca trebuie sa aiba incredere in tine. Daca nu merge si cu asa ceva, incearca sa ii faci pe plac cateva zile, sa faci ce spune ea, sa isi capete increderea in tine si poate asa te va lasa. Succes! happy.

1 răspuns:
| popana a răspuns:

Ce zici sa faci altfel sa devi o fata matura sa iei note mari sa ii arati prin ce treci sau sa iti spuna ce ar fi facut ea daca ar fi fost in locul tau