| Madalina153 a întrebat:

Ajutor,acum o lună m-am certat cu o prietena pentru ca m-a barfit foarte urat intr-un grup,eu as vrea sa ma impac cu ea dar parintii nu imi dau voie,nici nu vor sa auda de ea,ce sa fac? si ea și-ar dori foarte mult sa ne impacam, faza e ca nu ma lasa oentru ca nu e prima oara cand ma barfit dar e prima oare cand ma barfit asa tare

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Nu ai niciodata garantie. Fii te rog atenta si nu iti pune increderea in oricine. Eu deja am trecut prin asta si stiu cum doare. Uneori decizia corecta e sa te pui pe tine pe primul loc, nu pentru ca esti egoista, ci pentru ca meriti asta.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci eu nu inteleg un lucru laughing cum naiba, daca tu vrei sa te imaci cu ea si ea vrea sa se impace cu tine, nu va impacati? Ca nu va lasa cineva? Ce... ce e asta. Cati ani ai? Ca numai un copil poate sa conceapa asa ceva.

Trecand peste asta, o sa dai peste persoane in viata care o sa te vorbeasca de nici nu ai idee. Tu sa nu faci asa. Nu poti sa gasesti (si nici nu se gasesc) prieteni adevarati. Treci peste, asa ceva este minor in comparatie cu ce va fi...

| Madalina153 explică (pentru DoarBogdan):

Noi ne dormim foarte mult, dar parintii mei nu imi dau voie(am 11 ani)

| Andreeush a răspuns:

Și de ce ți-ai dori o prietenă care te bârfește?
Nu mai bine ai ignora astfel de "prietene"?

| MPersephone a răspuns:

De ce ai vrea sa te impaci cu cineva care te vorbeste pe la spate? Cand vei avea nevoie, va da cu piciorul in tine. Nu e nevoie de prieteni falsi, sunt oameni care nu merita nici o clipa din viata ta. Gaseste prieteni adevarati si scoate tot ce-i toxic din viata ta.

| Madalina153 explică (pentru MPersephone):

Dar acum stiu ca nu ar mai face asa, nu stiu ce sa fac cum sa imi conving paritii

| MPersephone a răspuns (pentru Madalina153):

Nu ai niciodata garantie. Fii te rog atenta si nu iti pune increderea in oricine. Eu deja am trecut prin asta si stiu cum doare. Uneori decizia corecta e sa te pui pe tine pe primul loc, nu pentru ca esti egoista, ci pentru ca meriti asta.