| giulia_6149 a întrebat:

Ajutor! ajutati-ma. Eu sunt in italia de 8 luni, si am invat limba si totu merge bine. Numai ca am o problema nu am prieten de 8 luni. Si acum am aflat ca e un roman la mine in scoala cu un an mai amre ca mine si imi place de el. Dar el cred ca nu are nici idee ca sunt romanca sau ceva. E atat de dulce! Cum ma pot baga in seama ca el. Vrea sa fim impreuna. Dar cred ca el e un pic timid! Ajutor! multumesc :* pentru rapunsurile pe care mi le veti da :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e greu.Mergi spre el zambind,te opresti in fata lui,ii intinzi mana ca si cum l-ai saluta si-i spui "buna! Am auzit ca esti si tu roman".Si,da-o pe romaneste,intreaba-l de unde e din tara,de cat timp e in Italia.Ce, nu-i normal sa te bucuri cand gasesti un roman ca tine? Ai inteles, cred.Fii desteapta si mult noroc pe pamant strain.Pa,pa!

2 răspunsuri:
| giulia_6149 explică:

Pai in 4-5 luni o vb cat de caqt bine! nu.ti fie frica te evi descurca nu e greu! multumesc pentru raspunsuri

| silvester13051996 a răspuns:

Uite ca nu e greu pur si simplu daca poti invata ceva din Italia e ca sa nu fii asa rusinos sau daca vrei sa fii descreta vb cu o prietane si cand il vezi ca sta undeva te asezi cu prietena ta langa el fara al baga in seama si ii zici prietenei tale sa te intrebe de unde din Romania esti(ce zudet sau oras )app da-mi si mie un mesaj cu cat timp tea luat sa inveti limba acolo ca el de la toamna ma mut si eu si chiar mi-e fricasad