| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR!
am o prietena care are 14 ani,,,,, ii place de un baiat de 26 de ani,,, sincer eu nu stiu ce sa mai cred despre el...va rog dati-mi niste sfaturi sa-i zic lui prietena mea...stiu ca e difetenta mare de varsta dar e si distanta fff mare... el e in italia si ea in romania...sincer nu stiu daca o iubeste... ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| pisika a răspuns:

Daca ea are 14 si el 26, e o problema.
e ca si cum ea ar avea 19 si el 31.sau ea 25 si el 37, situatie in care nu se 'simte' diferenta.
Intr-o astfel de situatie (cea a prietenei tale), ea este la inceput de drum in viata, in lipsa unei experientei pe care o capeti in cuplu, e recomandat sa aiba un prieten cam de varsta ei, ca sa isi dea seama de sentimentele ei, sa se simta iubita cu adevarat...La varstele lor au viziuni diferite asupra vietii, asupra viitorului, el o poate amagi foarte usor, mai ales ca locuieste in Italia, iar ea in Romania, distanta fiind foarte mare. E putin probabil sa o iubeasca.
Poti sa ii spui sa renunte, poate sa se bucure de sentimentele sincere ale altcuiva, si sa il uite pe acest barbat.

15 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Daca o mananca in cur treaba ei. Dar si nataraul ala e dus cu pluta rau.Mai bine faci asa fel sa afle parintii fetei. dar din "intamplare" sa afle.intelegi?

regis
| regis a răspuns:

Daca ti-e prietena nu te baga. Poti cel mult sa ii spui parerea ta despre aceasta relatie, dar de facut altceva nu e cazul, decat daca ea iti cere acest lucru. Si leluc se inseala. O fata de 14 ani nu este neaparat "o copila nevinovata", poate fi o adolescenta in toata regula, suficient de dezvoltata pentru a atrage orice barbat. Sorry pentru parintii de fete, dar asta e realitatea.

| miry a răspuns:

E o diferenta cam mare dar daca ea e indragostita lulea de el orice sfat il dai tu e in zadar

| leluc a răspuns:

Si lui ii place de ea? Atunci e un obsedat. La 14 ani o copila nu poate prezenta interes unui barbat de 26 de ani sanatos la cap.

| blabla a răspuns:

Ooooohhh aici e vorba deja de pedofilie...nu vad o relatie intre un copil de 14 ani si un barbat in toata firea de 26 de ani...probabil nu stie ce inseamna un iubit in adevaratul sens al cuvantului... ea are varsta cand trebuie sa visese... fluturi in stomac, floricele, el isi poate intemeia o familie! Sub nici o forma:!

| loredanarotariu a răspuns:

Daca tu esti de aceeasi varsta cu ea cred ca nu esti potrivita sa ii dai sfaturi in aceasta problema. Ar fi ideal ca prietena ta sa vorbeasca cu o persoana matura.
O fata la varsta de 14 ani nu poate prezenta interes pentru un barbat normal de 26 de ani. Prietena ta cred ca si-a creat o impresie gresita despre interesele "iubitului" ei.

| avalon a răspuns:

Spune-i la pretena ta... k daca ii plac probleme de peaku e de rau... sa constientizeze ca mai mult de o dezvirginare nu o sa aiba parte straight face sry daca am fost dur dar asta e scurt si la obiect

| nimic:*de:*spus:* a răspuns:

Da chiar e o diferenta destul de mare tinand cont k ea e minora... oare ce vrea un barbat de 26 de ani dl o copila de 14 ani?worried mai bine sa se orienteze in alta parte k sunt baieti slava domnului:*:*

| Sory a răspuns:

Eu cred ca este mai bine sa-i spui prietenei tale sa isi caute alt baiat pentru ca unul de 26 de ani este prea mare pentru eabig grin

| Florinna a răspuns:

De ce sunteti toti contra baiatului de 26 de ani? eu am intalnit baieti la 26 de ani mai imaturi decat o fata la 14 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer eu pot sa-i dau sfaturi... i-am zis de atatea ori sal lase dar nu intelege deloc... i-am zis ca el vrea si alcv de la ea dar nimic...nu stiu ce sa-i mai zic sal lase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un exemplu foarte bun il ofera monica si irinel columbeanu... ce treaba are lumea cu ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e ca o ploaie de vara...las-o sa se trezeasca la realitate ...auzi si u...in Italia... pai nici 1% nu au sanse sa fie impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nu stiu, daca el e in italia sasi gaseasca o prietena(italiana ori romanca)si sa ii zica de ea fetei de 14 ani si sa aveti grija cu problema asta k nu e una obisnuita

| adriana07 a răspuns:

Incearca sa gasesti cazuri concrete de esecuri sau succese in astfel de relatii si din cand in cand mai da-i cate un exemplu.
I-ai putea explica diferentele de gandire si asteptarile pe care le-ar avea fiecare de la o relatie... el fiind mai mare are asteptari mai mari. e dispusa sa faca atatea sacrificii pentru el?