| AlexAlex1243 a întrebat:

Ajutor! Ce se intampla daca raman corigent pe semestrul 2?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca media dintre cele 2 semestre nu este de trecere, atunci ramai corijent si mergi la pregatire toata vara/ sau invetid eunul singur, iar in toamna dai corijenta!

| OldSoul a răspuns:

Daca media din cele doua semestre e mai mare de 5, e totul bine, ai promovat. Dar daca media e mai mica de 5, va trebui sa dai examenul de corigenta.

| Yaesmin a răspuns:

Dacă pe primul semestru ai media 5 si pe al doilea 4 ești corigent pe vara. Daca ai mai mult de 5 pe primul semestru treci.

| Itzhic a răspuns:

Daca pe al 2 lea semestru ti-a iesit media 4 iar pe primul 6 ai scapat. Dar daca pe al doilea 4 si pe primul 5 sau sub 5 va trebui sa dai corigenta in toamna. Bafta!